Ivan Rakitić o Leo Messim: „Mam trofeum, którego nigdy nie zdobędziesz”

Ivan Rakitić dużo czasu spędził w FC Barcelonie. W barwach Blaugrany łącznie występował przez sześć lat. W wywiadzie z „LaLiga TV” Chorwat wspominał tamten okres. Pomocnik opowiedział między innymi, jak żartował sobie z Leo Messiego.

32-letni pomocnik do Barcelony przeniósł się w 2014 roku z Sevilli. We wrześniu ubiegłego roku wrócił do Andaluzji po sześciu latach spędzonych na Camp Nou. Choć atmosfera, w jakiej Chorwat opuszczał klub nie była najlepsza, piłkarz doskonale wspomina okres grania dla Blaugrany.

Głód sukcesów

Rakitić opowiedział o swoich początkach w katalońskim zespole. Przede wszystkim pomocnik docenia, że miał szansę trenowania razem z Xavim i Iniestą. Jak sam przyznał, wiele się od nich nauczył.

– Kiedy przyjechałem do klubu, głód sukcesów, którzy odczuwali ci zawodnicy, był niesamowity. Miałem szczęście, trenując przez rok z Xavim i dłużej z Andresem Iniestą. Nauczyłem się od nich wiele na boisku i poza nim – stwierdził Chorwat.

– Tym ludziom niczego nie dano za darmo. Zasłużyli na swój sukces. To nie przypadek, że wygrali wszystko. Każdy piłkarz miał tam do odegrania swoją rolę – zaznaczył.

– Każdy robił coś po swojemu, ale zawsze po to, aby wygrać. W Berlinie, w finale Ligi Mistrzów, powiedzieliśmy sobie: „Jeśli będziemy trzymać się razem, nikt nas nie pokona” – wspominał 32-latek.

Żarty z Messiego

Rakitić dobrze dogadywał się także z Leo Messim. Pomocnik zdradził, że często żartował sobie z Argentyńczyka. Ma on bowiem jedno trofeum, którego 6-krotny zdobywca Złotej Piłki w swoim CV nie ma.

– Kiedyś rozmawiałem z Messim i powiedziałem: „Wygrałeś prawie wszystko, strzeliłeś wiele goli. Ale to ja mam trofeum, którego nigdy nie zdobędziesz. To Liga Europy” – opowiedział Chorwat.