IFFHS wybrało najlepszego sędziego 2021 roku. Kto otrzymał ten tytuł?

W piłce nożnej poza samymi piłkarzami na murawie biega także cały zespół sędziowski. Zawód arbitra jest niezwykle ważny, ale jednocześnie bardzo trudny. Międzynarodowa Federacja Historyków i Statystyków Futbolu (IFFHS) dokonała wyboru najlepszego sędziego mijającego roku. 

Kogo doceniła federacja? Okazuje się, że Felixa Brycha. Niemiec pracuje jako sędzia od 2007 roku. Na co dzień pilnuje meczów Bundesligi, lecz jest także sędzią międzynarodowym.

Brych sędziował na ostatnim Euro w sumie cztery mecze. Były to, chociażby spotkania Belgii z Portugalią w 1/8 finału oraz Włochów z Hiszpanami w półfinale turnieju.

Nie tak dawno prowadził również mecz z udziałem reprezentacji Polski. Chodzi konkretnie o zremisowaną rywalizację z Węgrami w Budapeszcie (3-3), podczas debiutu Paulo Sousy.

Brych niebawem ma zakończyć karierę międzynarodową. Według mediów doświadczony arbiter zamierza skupić się na sędziowaniu na krajowym podwórku. Kiedy ma to nastąpić? Spekuluje się, że Niemiec zdecyduje się na ten krok po wtorkowym meczu Realu Madryt z Interem Mediolan.