Ibrahimović wróci do reprezentacji Szwecji? Lokalne media nie mają wątpliwości

Szwedzkie media uważają, że Zlatan Ibrahimović zostanie powołany na zgrupowanie. Federacja Trzech Koron narazie nie ujawnia szczegółów, a lista zawodników zgłoszonych na najbliższe mecze ukaże się 16 marca.

Powrót króla

Zlatan Ibrahimović swój ostatni mecz dla Szwecji rozegrał podczas Euro 2016. Wtedy to jego reprezentacja zajęła ostatnie miejsce w grupie, a 39-latek postanowił skupić się na karierze klubowej. Po 6 latach przerwy istnieje duże prawdopodobieństwo powrotu Ibry na zgrupowanie szewckiego zespołu.

Zlatan w lokalnej prasie zadeklarował chęć powrotu do reprezentacji. Napastnik w listopadzie spotkał się sekretarzem generalnym Szwedzkiego Związku Piłki Nożnej oraz selekcjonerem reprezentacji. Rozmowy pomiędzy panami miały być bardzo owocne i według informacji FotbollDirekt.se Ibra w marcu pojawi się na zgrupowaniu.

– Skład zostanie opublikowany 16 marca. Zobaczymy wtedy, jak będzie wyglądać sytuacja. Mamy nadzieję, że trener będzie miał do dyspozycji najlepszych zawodników, w końcu jego praca nie należy do najłatwiejszych – powiedział menadżer reprezentacji Szwecji, Stefan Pettersson.

A co na to Polacy?

W polskiej części internetu pojawiły się głosy, że nasza reprezentacja powinna mieć się teraz na baczności. W ramach przypomnienia biało-czerwoni zmierzą się ze Szwedami 23 czerwca w ramach Mistrzostw Europy. Owszem, Zlatan jest ogromnie doświadczonym piłkarzem, jednak sam tego spotkania nie wygra. Taką sytuację powinniśmy potraktować, jako nowe wyzwanie, a nie poważny problem.

Kacper Polaczyk