Historia Buffona mogła potoczyć się inaczej. „Polubiłem pomysł grania z Tottim”

Gianluigi Buffon udzielił wywiadu Radio Romanista. Legendarny włoski bramkarz zdradził, że w pewnym momencie kariery miał możliwość transferu do AS Romy.

 

Buffon mógł grać w Romie

 

Gianluigi Buffon kojarzy się wielu kibicom przede wszystkim z Juventusem. Historia włoskiego bramkarza mogła się potoczyć jednak trochę inaczej. W rozmowie z Radio Romanista stwierdził, że dwukrotnie mógł dołączyć do AS Romy.

Pierwsza okazja nadarzyła się przed sezonem 2001/2002. Później mógł dołączyć do Giallorossich już jako uznany piłkarz Starej Damy.

 

– Latem 2001 roku przeniosłem się do Juventusu. Ten ruch został ujawniony w czerwcu. Kilka miesięcy wcześniej mój agent wybrał się na rozmowy do Barcelony, a na początku maja Franco Baldini (ówczesny dyrektor sportowy AS Romy – przyp. red.) złożył wizytę w moim domu w Parmie w celu przedyskutowania projektów pod kątem „Giallorossich” – powiedział Gigi Buffon.

– Polubiłem pomysł grania w jednym zespole z moim przyjacielem Tottim. Byłem młody i podekscytowany tym miejscem, widząc wiele powodów do entuzjazmu. Była więc taka możliwość – dodał.

– Później byłem blisko przenosin w tamte strony w 2011 roku, kiedy Antonio Conte przybył do Juventusu. Gdyby nie jego veto i zmuszenie mnie do pozostania, przeprowadzka do Romy byłaby konkretną okazją. Koniec końców, historia potoczyła się, jak się potoczyła. Była to ekscytująca podróż i myślę, że właściwie odbyta – podsumował legendarny włoski bramkarz.

 

Gianluigi Buffon zakończył piłkarską karierę latem 2023 roku. W trakcie swojej przygody z piłką zanotował 975 występów, zaliczając 429 czystych kont. 46-latek aktualnie pełni funkcję koordynatora zespołu w reprezentacji Włoch.

Źródło: Radio Romanista, Transfery.info