Hellas pokonał Atalantę. Włoscy dziennikarze docenili polskiego stopera

W 9. kolejce Serie A Atalanta mierzyła się u siebie z Hellasem Werona. Goście wygrali ten mecz, a Paweł Dawidowicz zasłużył na pochwały od włoskich dziennikarzy.

Uczestnik Ligi Mistrzów był faworytem sobotniego spotkania w Bergamo. Ostatecznie mecz wygrał Hellas, który zajmuje obecnie szóste miejsce w tabeli ligi włoskiej. W barwach zespołu z Werony od pierwszej minuty wystąpił nazwany swego czasu „polskim Hummelsem” Paweł Dawidowicz. Polak był jednym z najlepszych zawodników na boisku. Gazety z Półwyspu Apenińskiego zauważyły ten fakt i wystawiły 25-latkowi bardzo dobre noty.

Podobnie jak na San Siro w Mediolanie, Jurić mógł na nim polegać. Z Milanem nie dał pograć Calhanoglou, a tym razem znalazł sposób na Gomeza. Po zejściu Matteo Lovato krył Zapatę i nie dał mu nawet ćwierć metra. Ogromny postęp (ocena 7/10) – czytamy na hellas1903.it.

Po tym, jak zszedł Lovato, odpowiadał za Zapatę. Dawidowicz zamykał każdy fragment boiska i miał doskonałe wyczucie czasu – piszą dziennikarze tuttohellasverona.it i również dają Polakowi „siódemkę” za to spotkanie.

Inne źródło, bo włoski oddział Eurosportu przyznał Dawidowiczowi ocenę na poziomie 6.5. Dziennikarze argumentują to w następujący sposób:

Zaczął mecz z prawej strony w środku obrony i podążał jak cień za Gomezem, a potem dowodził całą formacją ze środka.

Paweł Dawidowicz dołączył do Hellasu Werona w sierpniu 2018 roku. Po rocznym wypożyczeniu wykupiono go z portugalskiej Benfiki. Umowa 25-latka wygasa latem 2022 roku. Portal transfermarkt.de wycenia Polaka na 1,6 mln euro.