Hector Bellerin inwestuje w czwartoligowca! Został współwłaścicielem

Hector Bellerin został współwłaścicielem czwartoligowego Forrest Green. Klub cechuje się tym, że jest proekologiczny.

Forrest Green istnieje już od 131 lat, jednak kilka lat temu doszło do zmiany właścicielskiej. Nabywcą klubu został Dale Vince, który posiada również firmę energetyczną Ecotricity. Teraz, jego jest najmniejszym na zawodowym poziomie w Anglii. Forrest Green odmieniło się o 180 stopni, bowiem według FIFA jest pierwszym najbardziej przyjaznym środowisku klubem na świecie.

Kilka dni temu ogłoszono, iż nowym współwłaścicielem klubu został Hector Bellerin. Hiszpan od lat wspiera aktywistów związanych ze zdrowym trybem życia.

Fenomen Forrest Green polega na tym, że klub działa w pełnej zgodzie ze środowiskiem. Ubrania zespołu tworzone są z ekologicznych materiałów. W klubie jada się tylko wegańskie posiłki. Podobne dania serwowane są kibicom na stadionie. Ekipa zajmująca się murawą korzysta tylko z kosiarek na energię słoneczną. Trawę nawadniają wodą opadową, a do jej pielęgnacji klub nie stosuje pestycydów.

Przy okazji casusu Forrest Green warto wspomnieć o tym, że Warta Poznań ma swoje stroje z ekologicznych materiałów. – Do produkcji Nike Dri-FIT Challenge III wykorzystano poliester, a wstawki na rękawie w całości pochodzą z recyklingu. Dla nas ma to dodatkowe znaczenie, bo w Warcie Poznań staramy się postępować zgodnie z hasłem #SzanujZieleń – pisała Warta Poznań przy okazji publikacji informacji prasowej na temat strojów.

Zieloni opublikowali niedawno plan rozwoju w latach 2020-2023, w którym wspominają o chęci społecznego działania na korzyść kondycji środowiska. Poznaniacy chcą się wzorować na Forrest Green.

Zespół częściowo przejęty przez Hectora Bellerina zajmuje obecnie piąte miejsce w Football League Two. W następnej kolejce zagra z Bradford City.