Harry Kane o transferze do Bayernu Monachium: „Moim celem jest zdobycie każdego tytułu”

Transfer Harry’ego Kane’a do Bayernu Monachium został ogłoszony w sobotę. Dziś natomiast odbyła się uroczysta konferencja prasowa, na której został zaprezentowany w nowych barwach. Przy okazji tego wydarzenia odpowiedział na pytania zadane przez dziennikarzy.

Po wielu latach Harry Kane w końcu opuścił Tottenham. 30-latek zamienił Spurs na Bayern Monachium. Bawarczycy wykupili angielskiego napastnika za około 100 milionów euro. Kane podpisał kontrakt do 2027 roku.

W sobotę Harry Kane został ogłoszony zawodnikiem Bayernu Monachium. Tego samego dnia zdołał zadebiutować w nowych barwach. Debiut nie okazał się jednak dla niego szczęśliwy. W meczu o Superpuchar Niemiec Bayern przegrał z RB Lipsk aż 0-3. Harry Kane pojawił się na boisku w 64. minucie gry.

W ostatnich latach Kane był gwiazdą Tottenhamu. Można go spokojnie nazwać legendą tego klubu. Mimo to nie zdołał on nigdy wygrać drużynowego trofeum. Kane mógł liczyć na co najwyżej indywidualne nagrody. Jak przyznał na niedzielnej konferencji prasowej, jego celem jest zdobycie z Bayernem każdego możliwego trofeum.

– Bayern wiele razy z rzędu zdobywał mistrzostwo kraju. Moim celem jest zdobycie każdego tytułu. Takie jest również oczekiwanie FCB. Staram się pomóc, aby było to możliwe. Nie bierzemy niczego za pewnik. Staram się pchać drużynę do przodu i zdobywać jak najwięcej tytułów – powiedział Harry Kane.

O możliwym odejściu Kane’a z Tottenhamu mówiło się już od kilku lat. W tym kontekście najczęściej wymieniano Manchester United. Ostatnio niektóre źródła mówiły o możliwym zainteresowaniu Realu, gdzie miałby on zastąpić Benzemę. Ostatecznie Anglik trafił do Bayernu, gdzie spróbuje załatać dziurę po Robercie Lewandowskim.

– Doświadczenie poznania nowego kraju, nowej ligi było dla mnie ważne. Mam nadzieję, że mi to pomoże. Jest wiele powodów, dla których tu jestem i dlaczego wybrałem Bayern – przekazał Kane.


źródło: Gabriel Stach (Twitter)

Michał Budzich