Haaland i Lukaku w jednym klubie? Guardiola dostanie na nich 200 milionów

Erling Haaland i Romelu Lukaku w jednym zespole? To możliwe! Według informacji brytyjskiej prasy Pep Guardiola otrzyma aż 200 milionów euro na transfery. Na celowniku Manchesteru City ma być ofensywny duet.

W ekipie „Obywateli” zbliża się zmiana warty. Przez lata prym w ataku wiódł Sergio Aguero, jednak kontrakt Argentyńczyka wygasa wraz z końcem tego sezonu. Niewiele wskazuje na to, że zdecyduje się na jego przedłużenie. To oznacza, że trzeba szukać dla niego następcy.

Potężny duet

Czy raczej powinniśmy napisać „następców”, bo na oku działaczy z Manchesteru są dwaj świetni napastnicy. Mowa o wspomnianych wcześniej Haalandzie i Lukaku. Obaj piłkarze wpisują się w profil napastnika, jakiego poszukuje Pep Guardiola.

Ściągnięcie norwesko-belgijskiego duetu będzie świetnym rozwiązaniem, nawet jeśli Aguero pozostanie na Etihad. Argetyńczyk ma już 32 lata i choć wciąż jest świetnym napastnikiem, to z racji wieku coraz częściej zaczyna łapać kontuzje. Gdyby jednak zgodził się na podpisanie nowego kontraktu, to najwyższa pora na szukanie dla niego następców.

Zastrzyk gotówki

Guardioli w odświeżaniu linii ataku mają pomóc dodatkowe fundusze od właścicieli klubu. „The Telegraph” informuje, że szejkowie mają przeznaczyć na transfery 200 mln euro. Tak kwota miałaby zaspokoić żądania zarówno Borussii za Haalanda, jak i Interu za Lukaku.

Angielscy dziennikarze piszą, że w 2022 roku zostanie uruchomiona klauzula w kontrakcie Norwega z BVB. Wówczas będzie go można wyciągnąć za „jedyne” 70 milionów. Z kolei Inter za Lukaku chciałby otrzymać przynajmniej 100 milionów.

Krok po kroku

Warto zwrócić uwagę na sposób budowania składu przez Manchester City. Podczas ostatniego okienka transferowego „Obywateli” zasilili Ruben Dias oraz Nathan Ake, którzy wzmocnili ich defensywę. Następnym krokiem ma być odświeżenie ofensywy.