Grosicki zdradził, kiedy podjął decyzję o zakończeniu gry w kadrze. Wiedziała tylko żona

Kamil Grosicki wyszedł na konferencję prasową przed meczem z Francją. Reprezentant Polski odpowiedział na pytania dziennikarzy po ogłoszeniu niespodziewanej decyzji o zakończeniu kariery w kadrze. Jak się okazuje, myślał o tym od dłuższego czasu, ale wiedziała o tym tylko jego żona. 
„Grosik” na poniedziałkowym treningu poinformował kolegów z drużyny narodowej, że po Euro 2024 zakończy reprezentacyjną karierę. Szybko informacja obiegła również internet. Sam zainteresowany wypuścił również komunikat, w którym podziękował za lata gry z orzełkiem na piersi.

Wiedziała tylko żona

W związku z nagłym ogłoszeniem decyzji Grosickiego zorganizowano konferencję prasową. Piłkarz Pogoni Szczecin zdradził na niej, kiedy zdecydował się na zakończenie reprezentacyjnej kariery. Jak się okazuje, finalna decyzja zapadła bardzo niedawno.

– O tej decyzji myślałem już w trakcie sezonu. Moim marzeniem było pojechać na ten turniej. To był mój cel i ten cel zrealizowałem – zaczął Grosicki. 

– Taką ostateczną decyzję podjąłem przed meczem z Holandią. Pomyślałem, że to będzie dobry moment, żeby powiedzieć, że to już jest koniec tej pięknej przygody. Oczywiście informowałem o tym moją żonę, ona na początku nie wierzyła, ale dzisiaj rano jej przekazałem, że to jest ten czas – kontynuował. 
– Na pewno dużo znajomych, członków rodziny dowie się o tym po tej konferencji. Na pewno też każdy z dumą będzie wspominał. Wiem, jak dużo radości dałem swoją grą – dodał „Grosik”.

– Dużo myślałem na ten temat wczoraj. Przed reprezentacją jest Liga Narodów. To jest moment, żeby trener tę reprezentację odmłodził, poszedł dalej – podsumował 94. krotny reprezentant Polski.