Gra bez Lewandowskiego może pomóc kadrze? „Każdy staje się odpowiedzialny”

 

Grzegorz Mielcarski wypowiedział się na temat absencji Roberta Lewandowskiego w meczu z Holandią. Były piłkarz uważa, że nieobecność kapitana może być pomocna dla całego zespołu.

 

Na Holandię bez Lewego

Polski Związek Piłki Nożnej poinformował o urazie Roberta Lewandowskiego po towarzyskim meczu z Turcją (2:1). Kapitan reprezentacji nie zagra w meczu z Holandią.

Grzegorz Mielcarski w rozmowie z Przeglądem Sportowym stwierdził, że absencja Lewandowskiego może pomóc całemu zespołowi. Były piłkarz uważa, że paradoksalnie kadra może sporo zyskać przy nieobecności kapitana.

 

– Wydaje mi się, że to będzie bardziej opcja gry „dziewiątką” i ktoś będzie podwieszony tak jak to do tej pory wyglądało. […] Paradoksalnie może to pomóc zespołowi, bo każdy staje się odpowiedzialny i gracze nie szukają od razu Roberta. A lepszym rozwiązaniem może być wykreowanie czegoś samemu – powiedział Grzegorz Mielcarski w rozmowie z Przeglądem Sportowym.

Reprezentacja Polski w ramach fazy grupowej na Mistrzostwach Europy w Niemczech zmierzy się z Holandią, Austrią i Francją. Przypomnijmy, że turniej rozpoczyna się już w piątek 14 czerwca. W pierwszym spotkaniu Niemcy zagrają ze Szkotami.

Źródło: Przegląd Sportowy