Gennaro Gattuso rozczarowany postawą właściciela Napoli. „Mówię, co myślę”

Nie od dziś wiadomo, że Napoli jest specyficznym klubem. Ciężko znaleźć inny zespół, z tak autorytarnym właścicielem, jakim jest Aurelio de Laurentiis. Do grona niezadowolonych z ruchów Włocha doszedł teraz także Gennaro Gattuso.

W ostatnim czasie mówiło się sporo o zmianie trenera SSC Napoli. Drużyna spód Wezuwiusza każdy świetny występ przeplata z głupią wpadką, czym sfrustrowani są już zarówno oni, jak i kibice oraz zarząd. Z tego powodu narastały plotki o możliwym zwolnieniu Gattuso.

Rozczarowanie

Szkoleniowiec Napoli nie ukrywa, że nie podoba mu się aktualna sytuacja. Nie pomógł także fakt, że De Laurentiis miał kontaktować się z Rafą Benitezem w celu zmiany trenera zespołu. Gattuo odniósł się do tych plotek i skomentował zachowanie swojego pracodawcy.

– Relacje z graczami są w porządku. Pod tym względem jest dobrze. Atmosfera w Neapolu nie jest jednak przyjemna – Skomentował Włoch.

– Dotychczas dogadywaliśmy się z prezydentem klubu. Mam duży szacunek do niego. Nigdy nie sprawił, że czegoś mi brakowało. To ja jestem jego pracownikiem. Poprosiłem go o Bakayoko, a on go ściągnął – Dodał.

– Nie mogę jednak zaprzeczyć, że po ostatnich 20 dniach jestem nieco rozczarowany tym, co się stało. Nie jestem hipokrytą, po prostu mówię to, co myślę. Uważam, że sytuacja jest źle zarządzana. Nie czuję wsparcia. Jeśli kontaktowano się z innymi trenerami, to jest to nieuczciwe. Ja nie rozmawiałem z innymi zespołami. Dzwoniono do mnie, ale nie podejmuję rozmów – Podsumował Gattuso.

Napoli zajmuje 5. miejsce w tabeli Serie A. W ostatnim czasie doznali porażek między innymi z Hellasem Verona, Juventusem czy Spezią. Jeszcze wcześniej musieli uznać wyższość Lazio, Torino i Interu.