Gdzie zagra Lukas Podolski? „Mam dwie lub trzy propozycje. Będzie ich jeszcze kilka”

Lukas Podolski opuści latem Turcję. Mistrz świata z 2014 roku jest niezadowolony ze swojej roli w Antalyasporze. Niemiec w wywiadzie dla „express.de” opowiedział nieco o planach na przyszłość, a także o ofertach z innych klubów.

Przygoda Podolskiego z Antalyasporem nie należała do tych udanych. Ostatni raz ofensywny zawodnik w pierwszym składzie tureckiego zespołu wystąpił pod koniec grudnia. Niemiec rozstanie się z klubem latem, po wygaśnięciu kontraktu.

– Jak na razie wyjeżdżam latem po wygaśnięciu mojego kontraktu – cytuje 35-latka turecki serwis „Fanatik”.

„Nie chodzi tylko o ofertę, ale także o klub, ligę i miasto”

Podolski nie ukrywa, że cieszy się z braku presji, w związku z szukaniem nowego klubu. Mimo że latem skończy 36 lat, nadal nie myśli o zakończeniu kariery. Były reprezentant Niemiec zaznacza jednak, że przy wyborze nowego pracodawcy kierować się będzie zarówno aspektami społecznymi, jak i komfortem dla rodziny.

– Mój kontrakt wygasa z końcem sezonu. Mogę wtedy samodzielnie zdecydować, co robić. Nie mam presji, sam decyduję o wszystkim – przyznał „Poldi”.

– Nadal jestem w formie, mam dwie lub trzy propozycje z innych drużyn. Jestem pewien, że będzie ich jeszcze kilka. Ale oferta musi być odpowiednia. Nie chodzi jednak tylko o nią, ale także o klub, ligę i miasto. Moja rodzina i ja musimy czuć się komfortowo – zaznaczył.

Powody nieregularności

W ostatnim spotkaniu Antalyasport uległ Alanyasporowi aż 0-4. Podolski zdiagnozował problem swojej obecnej drużyny. Według Niemca przez duży nacisk kładziony na grę w defensywie ofensywni piłkarze są mniej przydatni zespołowi.

– Gramy tutaj systemem 1-6-3-1, i kładziemy duży nacisk na obronę. Ofensywni gracze, tacy jak Sidney Sam czy ja, są mniej przydatni – stwierdził Podolski zapytany o powody swoich rzadkich występów.

– Poza tym miałem kontuzję kostki, więc byłem niedostępny przecz cztery tygodnie. Potem moja córka Maya miała koronawirusa, dlatego musiałem poddać się kwarantannie przez dwa tygodnie – dodał były mistrz świata.