Francuskie media pastwią się nad Lewandowskim. „Polska upada z winy Roberta”

Francuskie media przed meczem Polska – Francja rugają Roberta Lewandowskiego. Napastnik został ostro skrytykowany za swój występ przeciwko Austrii. 
Reprezentacja Polski rozegra niedługo swój ostatni mecz na Euro 2024. Po spotkaniu z „Trójkolorowymi” nasi kadrowicze wrócą autokarem do kraju.

„Był zagubiony”

Tymczasem przed nadchodzącym meczem francuskie media skupiły się na osobie Roberta Lewandowskiego. Kapitan reprezentacji Polski został skrytykowany za swój występ przeciwko Austrii (1-3). Przypomnijmy, że 35-latek nie mógł zagrać w pierwszym meczu z Holandią (1-2) z powodu kontuzji. Mimo udanej rehabilitacji powrócił na drugie spotkanie grupowe, jednak jego wejście z Austrią okazało się niewypałem.

Nie uszło to również uwadze francuskich mediów. Tamtejszy portal sofoot.com zauważa, że Lewandowski w żaden sposób nie pomógł drużynie. Mało tego, zrzucają na niego „upadek” naszej reprezentacji.

– Polska upada z winy Roberta – grzmi już sam tytuł. 
– Był zagubiony. Bezradnie patrzył, jak jego zespół zostaje wyeliminowany i do tego otrzymał żółtą kartkę – napisali w artykule. 

Dziennikarze zastanawiają się również, czy Lewandowski nie pójdzie w ślady Wojciecha Szczęsnego i Kamila Grosickiego. Przypomnijmy, że po Euro 2024, obaj panowie zakończą reprezentacyjną karierę. Na razie napastnik Barcelony nie zapowiadał takiej decyzji.