Francuskie media nie mają wątpliwości. Michał Probierz lepszy niż Didier Deschamps!

„L’Equipe” oceniło reprezentację Francji za mecz z Polską. Dziennikarze nie oszczędzali swojej kadry, której postawa została ostro skrytykowana. Za największą dysproporcję między obiema drużynami uznano zarządzanie meczem przez selekcjonerów. 
Reprezentacja Polski we wtorek rozegrała ostatni mecz na mistrzostwach Europy. Pożegnanie z Euro okazało się całkiem udane. „Bialo-Czerwoni” po niezłej grze zremisowali z Francją 1-1. Wywalczyli tym samym swój jedyny punkt w grupie.

Probierz lepszy niż Deschamps

Taki rezultat okazał się sporą niespodzianką nie tylko w Polsce. We Francji również słychać głosy zaskoczenia, a w mediach zawrzało od krytyki nad postawą „Trójkolorowych”. Najbardziej oberwało się jednak Didierowi Deschampsowi. Selekcjoner Francji otrzymał od dziennikarzy „L’Equipe” ocenę 3. Tak samo niską notę zyskał tylko Adrien Rabiot.

– Gra „The Blues” jest monotonna. N’golo Kante nie był przygotowany na tak dużą odpowiedzialność w ataku, a ściągnięcie Barcoli oznaczało pozbawienie się najlepszego napastnika. Rezerwowi nie mieli żadnego wpływu na mecz. Ogólnie rzecz biorąc, problemy są dalekie od rozwiązania – uzasadniono ocenę selekcjonera Francuzów. 
Redaktorzy ocenili także reprezentację Polski, w tym Michała Probierza. Selekcjoner „Biało-Czerwonych” został oceniony na „szóstkę”, czym zdecydowanie pokonał Deschampsa.

Jeśli chodzi o oceny zawodników, to w polskiej drużynie najwyżej oceniono Łukasza Skorupskiego (8), który popisał się świetnymi interwencjami. Najsłabszymi okazali się natomiast: Jakub Moder, Jakub Kiwior, Sebastian Szymański i Przemysław Frankowski (4).

Dodaj komentarz