Finał Ligi Mistrzów poza Europą? UEFA chce zaatakować rynek Stanów Zjednoczonych

Nie ukrywajmy, że UEFA nie pracuje nad nowym projektem dla Ligi Mistrzów od sezonu 2024/2025. Korekta Champions League związana z powiększeniem turnieju nie skończy się tylko na tym. Według Daily Mail organizatorzy myślą nad przeniesieniem finału Ligi Mistrzów do Stanów Zjednoczonych.

Przebudowa turnieju cały czas trwa, na dziś wiemy, że od sezonu 2024/2025 w Lidze Mistrzów ma zagrać 36 drużyn. Dodatkowo, rozgrywki mają uwzględniać regularne starty dla europejskich gigantów. To nie koniec zmian.

Wielka piłka w Ameryce?

Według dziennikarzy Daily Mail UEFĘ kusi rynek amerykański. Jak informuje źródło, jest plan, aby w 2025 roku finał Ligi Mistrzów odbył się w Stanach Zjednoczonych. Mecz miałby miejsce na stadionie MetLife w New Jersey, którego pojemność wynosi 82 tysiące.

Kibice słono zapłacą

Kibice ze Starego Kontynentu będą mogli się denerwować, bowiem będzie to dla nich zdecydowanie bardziej kosztowne. Finał poza Europą nie dotknie jednak widzów TV. Finał miałby odbyć się o godz. 15:00 lokalnego czasu, czyli około 20:00 w Europie.

Sprawa na razie nie jest przesądzona. Bardzo możliwe, że wszystko wyjaśni się w najbliższych miesiącach. Tegorocznym gospodarzem finału LM będzie Stambuł.

Źródło: WP Sportowe Fakty