Ferguson żałuje, że nie kupił aktualnego piłkarza Liverpoolu. „Przegapiłem dobrego gracza”

Jordana Hendersona można już powoli zaliczać do legend Liverpoolu. Anglik reprezentuje „The Reds” od 2011 roku, jednak niewiele brakowało, żeby nigdy do nich nie dołączył. W przeszłości był blisko Manchesteru United.

KTO WYGRA BITWĘ O ANGLIĘ? OBSTAW W BETFAN!

Z KODEM „ESATROLLS” ZAKŁAD 600ZŁ BEZ RYZYKA! 

Pomocnik na Anfield trafił z Sunderland za 18 mln euro. Do tej pory 30-latek rozegrał dla mistrza Anglii 384 spotkania. Zanotował w nich 30 goli i 51 asyst. Dla kibiców „The Reds” stanowi już jedną z ikon klubu.

Mógł reprezentować rywala

Jak się okazuje, Henderson mógł nigdy nie zostać piłkarzem Liverpoolu. Sir Alex Ferguson przyznaje, że w przeszłości miał na oku pomocnika i chciał sprowadzić go na Old Trafford.

– Prawdziwa historia była taka, że byliśmy gotowi złożyć za niego ofertę, kiedy grał dla Sunderlandu. Rozmawiałem ze Stevem Brucem. Nasi skauci oraz medycy powiedzieli, że nie są zadowoleni z jego stylu biegania – Wyznał Szkot.

Legendarny trener zdradził także, dlaczego do transferu nie doszło. Szkoleniowiec posłuchał finalnie rad swoich doradców, którzy odradzali mu ściągnięcie Anglika.

– Powiedzieli, że przez to może być podatny na kontuzje. Mi zależało, żeby gracze zawsze byli dostępni. Ale uwielbialiśmy Jordana jako piłkarza. Udowodnił to teraz – Mówił Ferguson.

„Przegapiłem dobrego gracza”

Z perspektywy czasu były szkoleniowiec przyznaje, że popełnił błąd słuchając swoich doradców. Szkot stwierdza, że przegapił bardzo dobrego zawodnika.

– Wszystkie historie, które o nim słyszę, dają mi do zrozumienia, że przegapiłem naprawdę dobrego gracza – Wyrzuca sobie 79-latek.