Fenerbahce wyjdzie z ligi tureckiej i trafi do TOP5? Wielkie plany tureckiego klubu po skandalu

Zaskakujące informacje docierają z tureckich mediów. Zdaniem dziennikarza, Ertema Senera Fenerbahce wciąż zastanawia się nad zbojkotowaniem rozgrywek Super Ligi… myśli nad dołączeniem do innej ligi. Taki scenariusz może się wydarzyć, choć jest trudny do zrealizowania. 
W marcu w Turcji doszło do gigantycznego skandalu. Kibole Trabzonsporu po meczu z Fenerbahce wdarli się na murawę i zaatakowali piłkarzy. Zawodnicy się bronili, wobec czego doszło do jednej wielkiej bijatyki. Klub obwieścił następnego dnia, że będzie się starać opuścić rozgrywki tureckiej Super Lig.

Wejście do innej ligi?

Jak na razie nie pojawiły się nowe informacje w kwestii postępów w sprawie wyjścia Fenerbahce z rozgrywek. Głos zabrał natomiast ceniony w Turcji dziennikarz, Ertem Sener. Reporter przekazał, że klub ma podjąć ostateczną decyzję do 2 kwietnia, po czym przekaże ją opinii publicznej.

Co jednak najciekawsze – po odejściu z Super Lig Fenerbahce musiałoby dołączyć do innej ligi. Jest to jednak proces niezwykle trudny do zrealizowania. Tak czy inaczej działacze mają potężne cele jak włoska Serie A, hiszpańska La Liga czy francuska Ligue 1. W grę mają również wchodzić ligi holenderskie i belgijskie.
Temat jest jednak niezwykle skomplikowany. Na jakiekolwiek informacje o postępach będziemy musieli jeszcze poczekać.