Fatalna dyspozycja Liverpoolu trwa. Gerrard idealnym kandydatem na stanowisko trenera The Reds

Liverpool notuje coraz gorsze występy w lidze angielskiej. To skłania dziennikarzy do spekulacji na temat zwolnienia Jurgena Kloppa. Według Daily Express idealnym następcą Niemca byłby Steven Gerrard, który niedawno zdobył mistrzostwo Szkocji z Rangers FC.

Fatalna dyspozycja mistrzów Anglii

Po triumfie w sezonie 2019/2020 do Liverpoolu przyszło załamanie formy. The Reds znajdują się w ogromnym dołku, z którego nie potrafią się wydostać. Ekipa Jurgena Kloppa plasuje się na 8. miejscu w Premier Leauge. Liverpool traci cztery punkty do miejsca gwarantującego udział w Lidze Mistrzów. Warto jednak podkreślić fakt, że znajdująca się na tej pozycji Chelsea ma zaległy mecz z Evertonem. Na niekorzyść The Reds wpływa również to, że ostatnich siedmiu kolejkach zanotowali tylko jedno (!) zwycięstwo. To oznacza, że na 21 możliwych punktów zdobyli jedynie 3 oczka.

Legenda zastąpi Kloppa?

Daily Express rozpoczęło spekulacje na temat następcy Jurgena Kloppa. Nie wiadomo jak cierpliwe są władze Liverpoolu, dlatego dziennikarze zaczynają zgłaszać swoje kandydatury. Wspomniane źródło znalazło idealnego potencjalnego trenera The Reds. Mowa oczywiście o Stevenie Gerrardzie z Rangers FC. Były pomocnik Liverpoolu zapisał się w kartach historii ekipy z Anfield i uchodzi tam za żywą legendę. Dziennikarze Daily Express kandydaturę argumentują w następujących słowach:

– Gerrard całkowicie odmienił losy klubu, prezentując genialne połączenie taktyki, skutecznego zarządzania ludźmi i sprytnych transakcji transferowych, aby wystrzelić Rangersów z powrotem na szczyt szkockiej gry – opisuje pracę Gerrarda brytyjska prasa.

Źródło: Daily Express, TVP Sport