Nie tylko Maradona grzeszył podczas ćwierćfinału w 1986 roku! Internauta przypomina brutalne zagrywki Anglików [WIDEO]

Cały świat był zszokowany doniesieniami z środy o tym, że zmarł Diego Armando Maradona. Jeden z internautów postanowił zmienić mit o tym, że Argentyńczyk był jedynym oszustem podczas ćwierćfinałowego meczu z Anglikami na Mistrzostwach Świata w 1986 roku. Co prawda zagranie Maradony nie było przepisowe, jednak zachowanie Lwów Albionu również pozostawiało wiele do życzenia.

Najlepszy na turnieju

Argentyńczyk jest powszechnie uznawany za jednego z największych piłkarzy w historii. Wielu twierdzi tak również przez formę Maradony na turnieju Mistrzostw Świata w 1986 roku. Wówczas zawodnik Napoli zdobył 5 bramek i zaliczył 5 asyst.

Mecz z Anglikami

Filigranowy Argentyńczyk, Diego Armando Maradona był gwiazdą ówczesnego turnieju. Rysę na jego karierze zostawił jednak mecz z Synami Albionu. Reprezentacja kraju z Ameryki Południowej mierzyła się w ćwierćfinale z Anglikami, kiedy to zawodnik Napoli trafił do siatki za pomocą swojej ręki. Sędzia nie zauważył tego zagrania, myśląc, że Maradona strzelił bramkę głową.

Wielu nazywało Argentyńczyka oszustem. W dzisiejszych czasach dodawano, że taka bramka nie mogłaby mieć miejsca ze względu na VAR. Jeden z internautów wziął w obronę Maradonę upubliczniając faule Anglików na drobnym zawodniku Napoli.

Ręka Boga

Po spotkaniu Maradona w kontrze dla swoich krytyków za zagranie piłki dłonią, nazwał bramkę przeciwko Anglikom „Ręką Boga”. To wyrażenie przedarło się do popkultury i na zawsze w niej pozostało. Po śmierci Argentyńczyka stworzono wiele grafik odwzorowujących scenę jakoby Maradona miałby oddawać Bogu „zapożyczoną” dłoń.

Dziś ten mecz nie byłby taki sam

Wielu współczesnych fanów piłki nożnej jest nieświadomych, jak wiele razy Diego Maradona ucierpiał podczas meczu z Anglią. Jeden z internautów postanowił przybliżyć sceny z tego meczu. Argentyńczyka celowo uderzano łokciem i faulowano go brutalnymi wślizgami.

Film stał się teraz popularny w mediach społecznościowych. Ręka Diego Maradony była czymś niewybaczalnym w kontekście sprawiedliwej gry, jednak warto również zwrócić uwagę na faule Anglików. Zachowanie Synów Albionu wyglądało tak, jakby chcieli zrobić Argentyńczykowi sporą krzywdę.

Mam dość słuchania angielskich mediów i byłych graczy z Anglii krytykujących Maradonę po jego śmierci za „Rękę Boga”. Ten film pokazuje Anglików kopiących małego faceta po całym boisku. O dziwo, nie często widzimy te zdjęcia z angielskich mediów – napisał internauta publikujący wspomniane wideo.