Ekspert od ligi kazachskiej ocenił transfer Lecha Poznań. „Kvekveskiri to jeden z bardziej inteligentnych gruzińskich piłkarzy”

Lech Poznań piątkowego ranka zaskoczył swoich kibiców ogłoszeniem kolejnego transferu. Do Kolejorza dołączył Nika Kvekveskiri. Gruzin podpisał umowę na pół roku z opcją przedłużenia o 24 miesiące. O opinię na temat tego zawodnika zapytaliśmy Łukasza Bobruka z „Piłką w okno na Wschód„.

Szukanie alternatyw

32-krotny reprezentant Gruzji to defensywny pomocnik, który ma wzmocnić rywalizację w Kolejorzu na tej pozycji. Po odejściu Jakuba Modera i Karlo Muhara w środku pola pozostał jedynie Pedro Tiba i Jesper Karlström. Poznaniacy zakontraktowali również Radosława Murawskiego. Problem w tym, że 26-latek dołączy do drużyny Dariusza Żurawia dopiero w lipcu.

Czy „Kvekve” to dobry ruch Kolejorza?

O zdanie na temat Kvekveskiriego zapytaliśmy pasjonata piłki z państw byłego ZSRR. Łukasz Bobruk z „Piłką w okno na Wschód” komplementuje nowy nabytek Lecha Poznań.

– Jest to jeden z bardziej inteligentnych piłkarzy gruzińskich, zdyscyplinowany ze świetnym kluczowym podaniem i przeglądem pola. Może być zarówno defensywnym, jak i ofensywnym pomocnikiem. Oby tylko grał w środku pola. Na skrzydle wystawiany jest bardzo rzadko – mówi dla ekstraklasatrolls.pl ekspert od ligi kazachskiej.

– Wcześniej sporo grał jako przecinak, ale przez ostatnich parę lat przesuwał się częściej do przodu – kontynuuje.

Opinia dyrektora sportowego

Dyrektor sportowy Lecha Poznań Tomasz Rząsa argumentuje ten ruch w następujących słowach:

– Już za chwilę rozpoczynamy rundę wiosenną i chcieliśmy wzmocnić rywalizację w środku pola w kontekście tego, że Radek Murawski dołączy do nas latem. Dlatego zakontraktowaliśmy Nikę Kvekveskiriego, który związał się z nami półroczną umową z opcją przedłużenia o dwa lata. To doświadczony piłkarz, który jesienią regularnie grał nie tylko w klubie, ale też w reprezentacji Gruzji. Dzięki temu mamy spokój w środku pola, bo będzie walczył o miejsce w składzie Jesper Karlström oraz Pedro Tibą – cytuje 47-latka oficjalna strona Lecha Poznań.

Nika Kvekveskiri w trakcie swojej kariery reprezentował barwy m.in. Dinama Tibilisi, Interu Baku czy FK Qabala. Do Lecha Poznań trafia z Tobyła Kostanaj, gdzie spędził ostatnie 3.5 roku.

Źródło: Własne, Lech Poznań, Transfermarkt