Eksperci chcą powrotu Modera do składu. Wychowanek Lecha to dla nich „oczywisty kandydat” na Estonię

Reprezentacja Polski we wtorek powalczy o awans do finału baraży. Eksperci przed meczem ekipy prowadzonej przez Michała Probierza oczekują, że po długiej przerwie w składzie Biało-Czerwonych zobaczą Jakuba Modera.

 

Powrót po długiej przerwie

Reprezentacja Polski we wtorek zagra z Estonią. Ewentualna wygrana z tym spotkaniu spowoduje, że podopieczni Michała Probierza awansują do finału baraży. Tam zagrają ze zwycięzcami starcia Finlandia – Walia.

 

Jak zazwyczaj przed spotkaniem Biało-Czerwonych, eksperci typują skład, który zagra w nadchodzącym spotkaniu. Przy okazji tego zgrupowania dziennikarze i kibice są w większości zgodni, że Michał Probierz powinien wystawić Jakuba Modera.

Wychowanek Lecha Poznań przed długie miesiące leczył uraz kolana, który wykluczył go z reprezentacji na dwa lata. Ostatnim meczem Kuby Modera w reprezentacji był występ przeciwko Szwecji w 2022 roku.

Według ekspertów powinien grać

Po powrocie do kadry dziennikarze, eksperci i kibice oczekują, że Jakub Moder zawita do pierwszej jedenastki. Mecz z Estonią może być dobrą okazją na zaprezentowanie swoich umiejętności po tak długiej przerwie. Według wielu z nich pomocnik jest już gotowy na grę.

– Moder jest gotowy. Może nie na 90 minut, ale jest gotowy do grania. Jeśli stać nas, by nie wystawić Jakuba Modera w jedenastce, to jesteśmy bogatą reprezentacją – powiedział w Kanale Sportowym były reprezentant Polski, Marek Koźmiński.

– Brawo Kuba Moder. Słuszna deklaracja gotowości gry w pierwszym składzie. Dla mnie to oczywisty kandydat. Jeśli jest w stanie zagrać solidne 75+ minut na mega poziomie Premier League, to tym bardziej jest w stanie pomóc od początku reprezentacji Polski. Szkoda go marnować na ławkę – napisał Mateusz Hawrot z „Meczyków”.

– Na mecz z Estonią na pozycji numer „6” jestem w stanie sobie wyobrazić Jakuba Modera, bo przed czym my mamy się bronić? Od pewnego czasu czytam dyskusję, czy wracający po kontuzji Moder jest już gotowy. A on przecież rozegrał już kilka, choć niepełnych, meczów w mocnym klubie Premier League. Jeśli tam na niego stawiają, to nie wierzę, że nie jest przygotowany na intensywność reprezentacji Estonii – przyznał Mateusz Borek w tekście na portalu Kanału Sportowego.

W swojej jedenastce na to spotkanie umieścili go m.in. Tomasz Hajto, Jerzy Dudek, Sławomir Peszko oraz dziennikarze Dominik Pasternak (TVP Sport), Dawid Dobrasz (Meczyki.pl) i Mateusz Ligęza (Radio ZET).

Jakub Moder uzbierał w bieżącym sezonie 411 minut w 13 spotkaniach. Umowa Polaka z Brighton & Hove Albion obowiązuje do końca czerwca 2025 roku. Portal transfermarkt.de wycenia wychowanka Lecha Poznań na 10 mln euro.

Źródło: Sport.pl, X