Dziennikarz zdradził marzenia Franka Lamparda. „Chciałby poprowadzić Barcelonę”

Guillem Balague zdradził na łamach katalońskiej TV3, że Frank Lampard marzy o prowadzeniu FC Barcelony. Według doniesień autora książek o Blaugranie, Anglik był kiedyś blisko transferu na Camp Nou.

Frank Lampard prowadzi Chelsea od lipca 2019 roku. The Blues w bieżącej kampanii nie spisują się najlepiej, przez co pisze się o potencjalnym zwolnieniu Anglika. Szkoleniowiec dostał czas od władz klubu na poprawę sytuacji. Według doniesień mediów, londyńczycy jednak już rozglądają się za potencjalnymi następcami byłego pomocnika.

Guillem Balague stwierdził, że Lampard marzy o prowadzeniu FC Barcelony. Czy taki scenariusz po jego zwolnieniu z Chelsea byłby realny?

Chciałby się przenieść do ligi hiszpańskiej. Nie udało mu się tego dokonać w roli piłkarza. Kiedyś miał ofertę z Dumy Katalonii, jednak do transferu nie doszło. Rozmowy toczyły się w 2005 roku – stwierdził dziennikarz.

Według wspomnianego źródła teraz Lampard chciałby zawitać w stolicy Katalonii jako menadżer. Obecnym trenerem Blaugrany jest Ronald Koeman, który dla tej pracy zrezygnował z posady selekcjonera reprezentacji Holandii. Barcelona zajmuje 5. miejsce w tabeli La Liga.