Dziennikarz z Turcji o Sebastianie Szymańskim. „Zdecydowanie przekroczył oczekiwania”

Arda Erol udzielił wywiadu portalowi WP Sportowe Fakty. Dziennikarz tureckiego serwisu Fanatik wskazał trzy zespoły, które są poważnie zainteresowane sprowadzeniem Sebastiana Szymańskiego z Fenerbahce.

 

Rozchwytywany

Pierwsza część sezonu w wykonaniu Sebastiana Szymańskiego wyglądała bardzo dobrze. Świetna forma reprezentanta Polski została doceniona przez skautów wielkich klubów. W związku z dobrą dyspozycją byłego piłkarza Dynama Moskwa pojawiły się spekulacje na temat jego kolejnych przenosin.

Arda Erol w rozmowie z portalem WP Sportowe Fakty opowiedział o odczuciach kibiców Fenerbahce względem polskiego pomocnika. Dziennikarz tureckiego portalu Fanatik zdradził również nazwy klubów, które widziałyby Szymańskiego u siebie.

 

– Nie strzelił gola w ostatnich 12-13 meczach, ale nadal ma 12 goli i 15 asyst. Zdecydowanie przekroczył oczekiwania, szczególnie jeśli chodzi o występ w pierwszej połowie sezonu. Oprócz zdobywania bramek na pierwszy plan wysunął się także jego wkład w obronę. Jego waleczna gra i ambicja bardzo podobają się fanom – powiedział Arda Erol.

– Szymański jest bardzo produktywnym zawodnikiem w ataku. Strzela gole i asystuje. Odgrywa także kluczową rolę w wywieraniu presji na drużynę rywali, co jest najważniejszym planem Fenerbahce Stambuł w tym sezonie. Bardzo dobrze wykorzystuje stałe fragmenty gry. Pomaga wrócić i bronić się podczas meczu. Jeśli chodzi o charakter, jest bardzo popularnym zawodnikiem w drużynie – dodał dziennikarz tureckiego Fanatik.

– Nie można powiedzieć, że w ostatnich tygodniach radził sobie dobrze pod względem punktacji, ale nadal jest jednym z ulubionych zawodników trybun. Musi poprawić siłę fizyczną, co przy metodach treningowych stosowanych w naszym kraju nie będzie łatwe. To może być największy problem zawodników ligi tureckiej. […] Ma 24 lata i nigdy nie grał w tak czołowym turnieju, jak Liga Mistrzów. EURO 2024 będzie dla niego dużą szansą na pokazanie się. Jeśli pozostanie w przyszłym sezonie, zagra w Lidze Mistrzów. Kluby pokroju Manchesteru City, Realu Madryt, czy Bayernu Monachium to nierealny scenariusz na transfer, ale myślę, że może grać dla takich drużyn jak Tottenham, Napoli czy Leverkusen. Jeśli będzie oferta za 25-30 mln euro, to Szymański być może zostanie sprzedany – podsumował.

Portal transfermarkt.de wycenia Sebastiana Szymańskiego na 20 mln euro. Jego umowa z tureckim Fenerbahce obowiązuje do końca czerwca 2027 roku. 24-latek w przeszłości bronił barw Feyenoordu, Dynama Moskwa i Legii Warszawa.

Źródło: WP Sportowe Fakty

Dodaj komentarz