Dyrektor sportowy Herthy docenia charakter Krzysztofa Piątka. „To cud, że był w stanie trenować”

Dyrektor sportowy Herthy opisał sytuację Polaka, który od tygodnia zmaga się z urazem stawu skokowego. Arne Friedrich docenia Krzysztofa Piątka za charakter i wolę walki dla klubu. Czy to oznacza, że Piątek zagra z Augsburgiem?

„To cud”

25-latek skończył poprzedni mecz z kontuzją. Polakowi doskwierał ból w okolicy stawu skokowego. Według mediów Piątek nie trenował w poniedziałek i wtorek, co zmniejszało szanse na jego występ w sobotnim spotkaniu. Okazuje się jednak, że Polak wrócił na treningi w środę, a jego występ zapowiadają trener i dyrektor sportowy klubu z Berlina.

– To cud, że Piątek był w stanie trenować, a teraz jest zdolny do gry. Otrzymał zastrzyki przeciwbólowe, widać u niego wielką zawziętość, właśnie takiego teraz go potrzebujemy. To wielki charakter i chęć przekroczenia progu bólu, za co trzeba go pochwalić – cytuje Friedricha portal TVP Sport.

Polacy powalczą o utrzymanie

Bardzo możliwe, że Krzysztof Piątek zmierzy się na boisku z dwoma Polakami. W drużynie Augsburga występują bowiem Rafał Gikiewicz i Robert Gumny. Mecz Hertha – Augsburg odbędzie się 6 marca o godzinie 15:30. Stara Dama zajmuje 15. miejsce w Bundeslidze. Sobotnie spotkanie może być kluczowe dla berlińczyków w kontekście utrzymania w elicie.

Źródło: TVP Sport