Duńska federacja ukarana grzywną przez UEFĘ. Powód? Podróż samolotem na mecz z Niemcami

Duńska federacja została ukarana przez UEFĘ. Wszystko przez środek transportu, jaki wybrano podczas Euro 2024 w Niemczech. 
Reprezentacja Danii wyszła na mistrzostwach Europy z grupy, ale już w 1/8 finału trafiła na wymagającego przeciwnika. Na drodze Duńczyków stanęli Niemcy, czyli gospodarze całego turnieju. „Die Manschaft” wygrali mecz 2-0, a Skandynawowie musieli wrócić do domu.

Kara dla federacji

Jak się okazuje, duńska federacja otrzymała od UEFY karę. Wszystko przez środek transportu, jaki wybrała reprezentacja na mecz z Niemcami. Według „Ekstrabledet” z 16 drużyn, które wyszły z grupy, siedem zdecydowało się na podróżowanie pociągiem, zaś sześć – autobusem. Tylko Dania postawiła na samolot, co nie spodobało się z kolei UEFIE.

Podróż pociągiem wymagałaby kilku przesiadek, a autobusem byłoby to ponad siedem godzin w mało komfortowych warunkach. Dlatego zdecydowaliśmy się na lotniczy czarter ze Stuttgartu do Dortmundu i uważamy, że ze sportowego punktu widzenia było to najlepsze rozwiązanie – wyjaśniał decyzję dyrektor duńskiej federacji Erik Broegger.
Organizacja ma nałożyć na duńską federację karę za niestosowanie się do zasad ograniczania emisji CO2. Wszystkie reprezentacje, które brały udział w Euro w Niemczech, były zobligowane do korzystania z transportu pociągowego lub autobusowego. Wysokość kary będzie zależna od wyliczeń specjalnego systemu, który oblicza emisję dwutlenku węgla i koszty z tym związane. Kwota zostanie odjęta od wynagrodzenia dla federacji za udział w mistrzostwach.

Dodaj komentarz