Drągowski bohaterem we Florencji. Włosi porównują go z Supermanem

Bartłomiej Drągowski znowu zaliczył kapitalny występ. Pomimo porażki Fiorentiny Polak zebrał świetne recenzje po meczu z Interem Mediolan. Bramkarza porównuje się z Supermanem i wróży mu się transfer do lepszego klubu.

„Viola” podczas piątkowego starcia była bezradna. W 31. minucie wynik otworzył Nicolo Barella, a w drugiej połowie gospodarzy dobił Ivan Perisić. Inter mógł odnieść o wiele bardziej przekonujące zwycięstwo, jednak na drodze podopiecznych Antonio Conte stanął Bartłomiej Drągowski.

„Wybawca”

Polski bramkarz od każdego włoskiego serwisu zebrał znakomite noty. CalcioMercato.com oceniło 23-latka na „7” w dziesięciostopniowej skali. Portal ogłosił go bohaterem Fiorentiny.

– ACF Fiorentina przegrała jedynie 0:2 tylko dzięki swojemu bramkarzowi – jedynemu wybawcy klubu. Zanotował co najmniej cztery znakomite interwencje. To ostatni prawdziwy bastion Cesare Prandelliego (trener Fiorentiny – przyp. red.) – napisano w uzasadnieniu.

Występ Drągowskiego doceniła także „La Gazzetta dello Sport”. Największy serwis sportowy we Włoszech porównał go z Supermanem i wieszczy Polakowi transfer latem.

– Drągowski czynił cuda. Interweniował w stylu Supermana po strzale Barelliego, później rozciągnął się jak sprężyna, broniąc uderzenie Perisicia i wreszcie przeciwstawił się świetnej główce Gagliardiniego. Najlepszy w swojej drużynie i to nie pierwszy raz w tym sezonie. Już teraz ma wielu zalotników przed letnim okienkiem transferowym – czytamy w podsumowaniu gazety.

– Fiorentina nie została pogrzebana tylko dzięki jego interwencjom – napisano z kolei w „Corriere dello Sport”, które również oceniło Polaka na „7”.

Także „lokalny” portal upatruje w 23-latku bohatera. Według ViolaNews.com tylko doskonała postawa Drągowskiego uratowała Fiorentinę od sromotnej porażki. Co więcej, podkreślono, że nie miał nic do powiedzenia przy obydwu golach Interu.