Dotrzymał obietnicy! Kibic pójdzie pieszo na mecz Radomiaka

Kibic Ekstraklasy dotrzymał słowa i pójdzie na mecz Radomiaka Radom na piechotę! Wszystko jest efektem wpisu zamieszczonego w mediach społecznościowych.

Cofnijmy się do 7 lutego. To właśnie wtedy Janek zamieścił wpis na Twitterze. Zadeklarował, że jeśli jakikolwiek bramkarz w rundzie wiosennej Ekstraklasy zdobędzie bramkę, to pieszo pójdzie na mecz klubu tego zawodnika.
No i stało się. Wczoraj, 1 kwietnia byliśmy świadkami gola bramkarza. Był to nie byle jaki gol, bo zdobyty z własnej połowy boiska. Jego autorem był Gabriel Kobylak z Radomiaka Radom. Bramka ta szybko obiegła internet. A bohater tego tekstu, Janek, przypomniał o swoim wpisie z lutego.
Janek nie wycofał się jednak ze złożonej obietnicy. Jako że pochodzi on z Sandomierza, to do Radomia ma on około 100 km wędrówki. Idąc na piechotę daje to jakieś 24 godziny trasy. Janek postanowił sobie rozbić tę trasę na 3 dni po 8 godzin marszu.

Meczem docelowym jest starcie Radomiaka z Zagłębiem Lubin. To spotkanie odbędzie się 28 kwietnia. Janek znalazł sobie nawet współtowarzysza do podróży. Od Ekstraklasa Trolls otrzyma plecak wraz z najpotrzebniejszymi rzeczami na tę wyprawę. Powodzenia!

Michał Budzich