Dlaczego Puchacz został w Lechu? „Nie odejdę do zespołu, który mógłby dostać w trąbę od Lecha”

W dzisiejszym programie „Misja Futbol” gościem był Tymoteusz Puchacz. Zawodnik Lecha Poznań opowiedział między innymi o tym, dlaczego nie odszedł z Kolejorza do Bundesligi.

Piotr Rutkowski i Karol Klimczak w wywiadzie dla Gazety Wyborczej przyznali, że w Poznaniu pojawiają się oferty, na które nie są gotowi mentalnie. Działacze Kolejorza zdradzili, że nie chcieli sprzedawać Jakuba Modera, lecz kiedy pojawiła się oferta z Brighton, która pozwoliła pomocnikowi dograć sezon w Lechu, to nie mogli odmówić.

Inaczej było w przypadku Tymoteusza Puchacza. FSV Mainz złożyło ofertę za obrońcę, lecz nie była ona atrakcyjna ani cenowo, ani sportowo.

Ofertę złożyło Mainz, ale klub chciał, żebym został. Ja też przed sezonem byłem na to zdecydowany. Musiałby się zgłosić klub, którego propozycji nie mógłbym odrzucić. Na dziś Mainz mogłoby przyjechać do Poznania i dostać w trąbę. Nie byłem więc chętny, żeby wyjeżdżać do takiego zespołu – powiedział Puchacz w programie „Misja Futbol”

Tymoteusz Puchacz i Jakub Kamiński to kolejni piłkarze Lecha Poznań, którzy szybko mogą wyjechać zagranicę. Być może już w przyszłym sezonie zobaczymy ich w jednej z topowych lig. Na razie zawodnicy Kolejorza muszą dać z siebie wszystko, ponieważ już niedługo startuje Liga Europy.

 

Kacper Polaczyk