Dawid Szwarga o meczu z Florą. „Powinniśmy strzelić więcej bramek”

 

Raków Częstochowa pewnie pokonał Florę Tallin w dwumeczu pierwszej rundy eliminacji do Ligi Mistrzów. Szkoleniowiec mistrzów Polski, Dawid Szwarga podsumował zmagania z Estończykami.

Awansowali do drugiej rundy

Mistrzowie Polski dwukrotnie pokonali mistrzów Estonii i pewnie awansowali do drugiej rundy eliminacji Ligi Mistrzów. Raków Częstochowa tym zwycięstwem znacząco przybliżył się do fazy grupowej europejskich pucharów (wystarczy przejść jedną rundę, aby zagrać w grupie LKE – przyp. red.).

Syn Ricardo Quaresmy czaruje jak ojciec. Niebywała technika młodego zawodnika [WIDEO]

Wygrana Medalików nie była jednak pewna od samego początku. Piłkarze Flory stwarzali realne zagrożenie pod bramką mistrzów Polski. Szkoleniowiec Rakowa Częstochowa po meczu stwierdził, że Estończycy mogli liczyć na korzystny rezultat.

– W tym spotkaniu powinniśmy strzelić więcej bramek. Właściwie należało rozstrzygnąć wynik dwumeczu już w pierwszej połowie – powiedział trener Medalików.

– Druga połowa? Rywale mogli jeszcze mieć jakieś nadzieje na korzystny rezultat. Zespół wyszedł jednak bardzo skoncentrowany i na efekty nie musieliśmy długo czekać. Szybki gol pozwolił nam potem na spokojniejszą grę, pełną kontrolę i kreowanie kolejnych sytuacji – dodał.

Źródło: Polsat Sport