Dariusz Mioduski wybrany nowym przewodniczącym Rady Nadzorczej Ekstraklasy S.A. Kto wiceprezesem?

Dziś miało miejsce pierwsze posiedzenie nowej Rady Nadzorczej Ekstraklasy SA. Nowym przewodniczącym jednogłośnie został wybrany prezes Legii – Dariusz Mioduski.

Na oficjalnej stronie Ekstraklasy opublikowano dziś informację, mówiącą o wybraniu nowego przewodniczącego Rady Nadzorczej. Po raz pierwszy w historii ta rola przypadła Dariuszowi Mioduskiemu, który zasiadał w radzie od sezonu 2017/2018. Wiceprezesem ponownie został prezes Jagiellonii Białystok Cezary Kulesza, a sekretarzem rady – prezes Lecha Poznań Karol Klimczak. Cała trójka została wybrana jednogłośnie, a kadencja trwa rok.

– Sport, a piłka nożna szczególnie, jest jedną z najbardziej dotkniętych przez pandemię dziedzin życia i biznesu. Dlatego wyzwania, które stoją przed polską piłka klubową w najbliższych miesiącach i latach, wymagają od całego środowiska piłkarskiego, realnej współpracy i dialogu. Jako Ekstraklasa musimy wziąć na siebie odpowiedzialność za przyszłość piłki klubowej i wraz z PZPN oraz władzami I ligi pracować nad rozwiązaniami, które pozwolą nie tylko przetrwać trudny czas, ale także w dalszym ciągu rozwijać się i nadganiać dystans wobec Europy. Wierzę, że nadchodzące wybory w PZPN stwarzają okazję do nowego otwarcia w relacjach między Federacją, Ekstraklasą i I ligą oraz wypracowania wspólnego programu, który w kolejnych latach będzie wspierał rozwój profesjonalnej piłki klubowej – powiedział nowy przewodniczący Dariusz Mioduski.

13 października wybrano siedmioosobową Radę Nadzorczą. Do tego grona zaliczają się przedstawiciele klubów, które zajęły pierwsze cztery miejsca w tabeli na koniec ubiegłego sezonu: Dariusz Mioduski z Legii Warszawa, Karol Klimczak z Lecha Poznań, Grzegorz Jaworski z Piasta Gliwice, Adam Mandziara z Lechii Gdańsk. W radzie znaleźli się również Cezary Kulesza z Jagiellonii Białystok i Wojciech Cygan z Rakowa Częstochowa jako przedstawiciele pozostałych klubów, a także Marek Koźmiński z ramienia PZPN.

Michał Budzich