Dariusz Dziekanowski zniesmaczony działaniem PZPN. „To brak szacunku”

 

Dariusz Dziekanowski wypowiedział się na temat zamieszania wokół zaproszenia dla Mirosława Stasiaka na mecz Mołdawii z Polską. Były reprezentant Biało-Czerwonych skrytykował zachowanie PZPN, który zrzucił odpowiedzialność na sponsorów.

Dziekanowski komentuje zamieszanie

Mirosław Stasiak znalazł się w samolocie, którym reprezentacja Polski poleciała do Kiszyniowa na mecz z Mołdawią. Biznesmen jest skazany za korupcję do 2026 roku. PZPN zrzucił odpowiedzialność za zaproszenie tego człowieka na sponsorów. Cała sprawa zbulwersowała Dariusza Dziekanowskiego, który w mocnych słowach skomentował działanie polskiej federacji.

– Prestiż PZPN jest coraz mniejszy. W ubiegłych latach związek pracował na dobre imię, żeby być traktowany poważnie, tak ostatnio dużo jest spraw pozasportowych, które nie powinny mieć miejsca. PZPN chyba nie zdawał sobie sprawy ze skali sytuacji. To są poważni sponsorzy, którzy nie pozwolą sobie, by oberwać rykoszetem. Tam chyba nie mają wyobraźni, jeśli myśleli, że ciąg dalszy nie będzie mieć miejsca. Takich rzeczy po prostu się nie robi. To bardzo nieprofesjonalne i niepoważne – powiedział Dariusz Dziekanowski w rozmowie z portalem WP Sportowe Fakty.

Mamy kolejną aferę z udziałem gości na meczu w Kiszyniowie. „Pijani zaczepiali piłkarzy” [CZYTAJ]

Ekspert dodał również, że nie podoba mu się styl federacji w kontaktach z byłymi zawodnikami. Dziekanowski twierdzi, że PZPN nie szanuje legendarnych piłkarzy Biało-Czerwonych.

– Jesteśmy zdumieni taką postawą PZPN w stosunku do nas. Jakby w ogóle nie interesowało ich czy byli piłkarze są na meczach czy nie. Dlatego nas bulwersuje, że taki Stasiak jest zapraszany na wyjazdy, a Władysław Żmuda albo Grzegorz Lato już nie. To brak szacunku dla byłych piłkarzy, którzy tworzyli tę historię – dodał były reprezentant Polski.

Źródło: WP Sportowe Fakty