Cristiano Ronaldo pobił rekord Pele. Piękne gratulacje od Brazylijczyka

Cristiano Ronaldo pobił rekord Pelego. CR7 ma na swoim koncie 770 bramek strzelonych w oficjalnych meczach. Portugalczyk i Brazylijczyk skomentowali całe zdarzenie w swoich mediach społecznościowych.

Szacunek do legendy

Ronaldo ma na swoim koncie 770 bramek w oficjalnych meczach. To o trzy więcej od Pelego. Wcześniej za rekord uznawano liczbę 758 goli, jednak legendarny Brazylijczyk się z tym nie zgadzał. CR7 oszacował, że do pobicia tego wyjątkowego osiągniecia potrzebne były dodatkowe gole.

– Mój odwieczny i bezwarunkowy podziw dla pana Edsona Arantesa do Nascimento, taki jak szacunek, jakim darzę futbol z połowy XX wieku, skłonił mnie do wzięcia pod uwagę jego wyniku 767 goli, zakładając jego 9 bramek dla drużyny stanu Sao Paulo, a także dla drużyny wojskowej Brazylii – napisał w mediach społecznościowych Cristiano Ronaldo.

– Teraz po zdobyciu 770 goli pierwsze słowa kieruje do Pelego. Nie ma takiego zawodnika na świecie, który nie wychowałby się na słuchaniu opowieści o Twoich meczach, celach i osiągnięciach, i nie jestem wyjątkiem. Z tego powodu jestem bardzo szczęśliwy i dumny, że jestem na szczycie najlepszych strzelców świata. Pokonanie rekordu Pelego to coś, o czym nigdy nie marzyłem, dorastając jako dziecko z Madery – dodał Portugalczyk.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Cristiano Ronaldo (@cristiano)

Piękne słowa Brazylijczyka

Do całej sprawy odniósł się także pokonany. Pele docenia umiejętności Cristiano Ronaldo i bardzo żałuje, że nie może się z nim spotkać, by osobiście mu pogratulować.

– Cristiano, życie to indywidualny lot. Każdy odbywa własną podróż. A jaką piękną podróż masz Ty! Bardzo Cię podziwiam. Uwielbiam patrzeć, jak grasz i nie jest to dla nikogo tajemnicą. Gratuluję pobicia mojego rekordu w liczbie bramek w oficjalnych meczach. Żałuję tylko, że nie mogłem Cię dziś przytulić – napisał na Instagramie 80-latek.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Pelé (@pele)


Źródło: Sport.pl, Meczyki.pl, Instagram