Cristiano Ronaldo odejdzie z Juventusu, jeśli nie zagra w Lidze Mistrzów. Gdzie trafi dalej?

Sytuacja Cristiano Ronaldo w Juventusie wydaje się coraz trudniejsza. Portugalczyk jest ponoć sfrustrowany obecną sytuacją klubu i rozważa odejście z Turynu. Prawdopodobnie dojdzie do tego, jeśli „Stara Dama” nie zakwalifikuje się do Ligi Mistrzów w przyszłym sezonie.

W Serie A mistrza już właściwie poznaliśmy. Inter Mediolan odjechał reszcie stawki, która bije się o pozostałe miejsca na podium. Juventus, AC Milan oraz Napoli mają po 66 punktów. Druga w tabeli Atalanta posiada z kolei o dwa „oczka więcej” od reszty.

W tym wszystkim „Stara Dama” ma spory problem. Nie posiada żadnych argumentów, które sugerują, że to oni zajmą miejsce premiowane awansem do Ligi Mistrzów. A to będzie oznaczać kłopoty.

Nie ma takiej możliwości

„Tuttosport” sugeruje, że w przypadku braku awansu do najlepszych rozgrywek Starego Kontynentu z Juventusu odejdzie Cristiano Ronaldo. 36-latek nie dopuszcza do siebie myśli o grze w Lidze Europy.

Plotki o odejściu Portugalczyka z Turynu pojawiają się zresztą nie po raz pierwszy. Już od dłuższego czasu media we Włoszech sugerowały, że obie strony nie są w stanie się dogadać. To z kolei woda na młyn dla między innymi Manchesteru United. Brytyjscy dziennikarze sugerowali już bowiem, że Ronaldo może powrócić na Old Trafford.

Sporo mówi się także o PSG, jednak w kwestii mistrzów Francji nie ma za wiele informacji. Tym bardziej że aktualnie ich priorytetem jest zatrzymanie Kyliana Mbappe, który skrupulatnie odrzuca kolejne propozycje przedłużenia kontraktu.