Co ze zwolnieniem Fernando Santosa? Cezary Kulesza: „Do tego czasu decyzji nie będzie”

Wkrótce reprezentację Polski może czekać kolejna zmiana selekcjonera. Cezary Kulesza nie zamierza jednak podejmować pochopnych decyzji. Prezes PZPN oznajmił w rozmowie ze sport.pl, że najpierw odbędzie rozmowę z Fernando Santosem, a następnie poinformuje o niej oficjalnie.

Reprezentacja Polski w minioną niedzielę ponownie się skompromitowała. „Biało-Czerwoni” przegrali wczoraj z Albanią (0-2) i skomplikowali sobie kwestię awansu na Euro 2024 w Niemczech. Jednocześnie skomplikowała się sytuacja Fernando Santosa. Niewykluczone, że niebawem Portugalczyk pożegna się z posadą.

Najpierw rozmowa

Najbliższe dni okażą się sądne dla przyszłości całej polskiej reprezentacji. Cezary Kulesza poinformował w rozmowie ze sport.pl, że przed podjęciem jakichkolwiek decyzji w sprawie Portugalczyka, chce najpierw z nim porozmawiać. Dodatkowo zaznaczył, że pierwszy o dalszych krokach dowie się selekcjoner.

Chcę porozmawiać z trenerem, dowiedzieć się, jaka jest jego opinia na temat obecnej sytuacji. Do tego czasu decyzji nie będzie, a na pewno pierwszy o niej dowie się trener – oznajmił Kulesza. 

Według medialnych przecieków panowie mają spotkać się już we wtorek około godziny 12. Ewentualne pożegnanie z Portugalczykiem ma się odbyć z należytą klasą. Warto zaznaczyć, że zerwanie umowy z 68-latkiem oznaczałoby wypłacenie mu rekompensaty w postaci około 1,5 miliona euro.