Co ze zdrowiem Matty’ego Casha? Zapadła decyzja ws. występu w meczu z Albanią

Matty Cash doznał urazu w meczu reprezentacji Polski przeciwko reprezentacji Czech. Przedstawiciele polskiej federacji opublikowali oficjalny komunikat odnośnie jego zdrowia. Obrońcę reprezentacji Polski czeka kilkudniowa przerwa w treningach.

W piątek reprezentacja Polski zainaugurowała eliminacje do Mistrzostw Europy 2024. Mecz przeciwko reprezentacji Czech był również debiutem Fernando Santosa w roli selekcjonera Biało-Czerwonych. Piątkowe spotkanie nie potoczyło się jednak po myśli Polaków. Czesi wykorzystali niefrasobliwość polskiej defensywy i już po trzech minutach prowadzili 2:0. W drugiej połowie nasi rywale podwyższyli prowadzenie na strzelając trzecią bramkę. Honorową bramkę dla Biało-Czerwonych zdobył Damian Szymański, który ustalił wynik meczu na 1:3.

Kontuzja Casha

Mecz z Czechami od samego początku nie układał się po naszej myśli. Po zaledwie trzech minutach przegrywaliśmy już 0:2. Na domiar złego w pierwszych minutach meczu urazu nabawił się Matty Cash. 25-latek musiał opuścić boisko już w 9. minucie meczu. Na boisku zastąpił go Robert Gumny, który zaliczył – delikatnie mówiąc – nie najlepszy występ.

Dzień po meczu z Czechami na profilu „Łączy Nas Piłka” pojawił się oficjalny komunikat odnośnie stanu zdrowia Matty’ego Casha. Przeprowadzone badanie wykazało naciągnięcie mięśnia płaszczkowatego. Mięsień ten znajduje się w łydce.

Mecz z Albanią

Uraz którego nabawił się Matty Cash wyklucza go z udziału w najbliższym meczu z Albanią. Spotkanie to odbędzie się już w poniedziałek. Przerwa od treningów reprezentanta Polski ma potrwać około 7 dni.