Co z przyszłością Urbańskiego? Włoska prasa zdradziła szczegóły

Kacper Urbański pozostanie w Bologni na kolejny sezon. Klub z Serie A podjął decyzję o przedłużeniu kontraktu z 19-latkiem. Według doniesień włoskiej prasy dokumenty czekają już na podpis.

 

Chcą przedłużyć jego kontrakt

Ubiegły sezon był dla Urbańskiego wyjątkowo udany. Po wejściu do składu Bologni zdołał on także wywalczyć miejsce w pierwszej jedenastce reprezentacji Polski na mecz otwarcia Euro 2024.

 

Gra Urbańskiego przyciągnęła uwagę innych europejskich klubów. Pomimo tego zawodnik i Bologna zdecydowali się kontynuować współpracę. Obecna umowa piłkarza wygasa za rok, jednak według La Gazzetta dello Sport klub planuje przedstawić nową propozycję kontraktu, który miałby obowiązywać do 2026 roku z możliwością przedłużenia o kolejne dwanaście miesięcy.

Perspektywa gry w Champions League

Bologna zajęła w poprzedniej kampanii piątą lokatę w tabeli Serie A. W związku z tym w nowym sezonie Urbański będzie miał okazję do debiutu w Lidze Mistrzów, w której Bologna wystąpi po raz pierwszy w historii. Dla młodego pomocnika to szansa na zdobycie cennego doświadczenia na arenie międzynarodowej. Przy okazji będzie mógł się pokazać szerszej publiczności, jak przy EURO 2024.

W minionym sezonie Urbański wystąpił w 25 meczach Bologni, notując jedną asystę w spotkaniu z Juventusem. Podczas Euro 2024 zagrał we wszystkich trzech meczach reprezentacji Polski. Spędził łącznie 150 minut na boisku.

Źródło: La Gazzetta dello Sport

Dodaj komentarz