Co z karierą Jakuba Modera w Birghton? Rozpoczęły się kluczowe rozmowy ws. przyszłości Polaka

Najbliższe miesiące będą sądne w kontekście przyszłości Jakuba Modera. Polski pomocnik niedawno wrócił do gry w Birghton po poważnej kontuzji i stopniowo jest wprowadzany do zespołu. Kilka dni temu, jak podaje portal meczyki.pl, rozpoczęły się z kolei rozmowy odnośnie nowego kontraktu dla „Modzia”. 

Brighton w 2020 roku zdecydowało się na ściągnięcie Jakuba Modera z Lecha Poznań. Pomocnik szybko wkupił się w łaski nowych szefów i zaczął odgrywać ważną rolę w drużynie. Niestety jeszcze przed mistrzostwami świata w Katarze zerwał więzadła krzyżowe i dopiero od niedawna ponownie możemy oglądać go na murawie.

Negocjacje się rozpoczynają

Obecna umowa Modera z Brighton obowiązuje tylko do czerwca przyszłego roku. Portal meczyki.pl podaje, że kilka dni temu rozpoczęły się negocjacje w kwestii odnowienia umowy. Angielski klub jest ponoć zainteresowany dalszą współpracą z Polakiem.

Co ciekawe, rozmowy są prowadzone przez nowego agenta Modera. Zawodnik dołączył do agencji CAA Base. Firma prowadzi interesy wielu uznanych piłkarzy, jak Kingsley Coman, Heung-min Son, James Maddison czy Cole Palmer.

Niewykluczone, że niebawem Moder powróci też do reprezentacji Polski. Piłkarza niedawno miał odwiedzić Sebastian Mila, wraz z innymi członkami sztabu. Wiele wskazuje więc na to, że Michał Probierz poważnie bierze pod uwagę opcję powołania pomocnika na mecze barażowe w marcu.