Cezary Kulesza zwolni Fernando Santosa? „Panowie się ze sobą męczą”

Fernando Santos zostanie zwolniony w przypadku ewentualnej porażki z Albanią? Takiej możliwości nie wyklucza Tomasz Włodarczyk, który przekazał, że Santos nie dogaduje się najlepiej z Cezarym Kuleszą.

Przygoda Fernando Santosa z reprezentacją Polski nie rozpoczęła się najlepiej. W debiucie zespół Portugalczyka przegrał z Czechami 1:3. Następnie pokonał Albanię oraz Niemcy w meczu towarzyskim. Po dwóch zwycięstwach przyszła kolejna, tym razem kompromitująca porażka z Mołdawią. Ostatnio zespołowi dowodzonemu przez Fernando Santosa z wielkim trudem udało się wygrać z Wyspami Owczymi. Kilka miesięcy pracy Santosa za nami, na próżno jednak szukać postępu w grze naszej reprezentacji.

Porażki z Czechami i Mołdawią mocno skomplikowały sytuację reprezentacji Polski w kwalifikacjach EURO 2024. Na półmetku eliminacji Polacy znajdują się na 3. miejscu w grupie za Czechami i Albanią. Nie ma już miejsca na błędy. Ewentualna porażka w dzisiejszym meczu z Albanią może zaprzepaścić szanse Biało-Czerwonych na bezpośredni awans na EURO 2024.

Już dziś reprezentacja Polski zagra na wyjeździe z Albanią. Celem naszej drużyny narodowej musi być zwycięstwo. Co w przypadku porażki? Zdaniem Tomasza Włodarczyka niewykluczone byłoby wówczas zwolnienie Fernando Santosa. Dziennikarz stwierdził, że jego zdaniem zwolnienie Portugalczyka jest rozważane przez PZPN. Dodał także, że Kulesza i Santos „się ze sobą męczą”.

– W piątek w hotelu doszło do spotkania Fernando Santosa z Cezarym Kuleszą. Według mnie zmiana selekcjonera jest brana pod uwagę i porażka z Albanią może oznaczać dymisję Portugalczyka – stwierdził Tomasz Włodarczyk.

– Narracja na zewnątrz może być inna, ale panowie się ze sobą męczą – dodał.

Michał Budzich