Cezary Kulesza wrócił do wyborów selekcjonera. Zdradził, czym zaskoczył go Marek Papszun

Cezary Kulesza wrócił do jesieni minionego roku, a konkretnie do wyborów selekcjonera po Fernandzie Santosie. Prezes PZPN wyjaśnił, jak przebiegała selekcja. Zdradził również, jak zaskoczył go Marek Papszun. 
Kadencja Fernando Santosa w reprezentacji Polski zakończyła się katastrofą. We wrześniu minionego roku Cezary Kulesza musiał ekspresowo dokonać wyboru nowego selekcjonera, który uporządkowałby bałagan po Portugalczyku. Postawił na Michała Probierza, co jak na razie zdaje się być trafioną decyzją szefa związku.

Zaskoczył prezesa

Probierz o posadę selekcjonera rywalizował z Markiem Papszunem. Cezary Kulesza w rozmowie z goal.com wrócił do tamtego okresu. Zdradził, jak przebiegały wybory nowego opiekuna kadry.

– To nie było tak, że wymyśliłem sobie Michała i od razu go podpisałem. Przegadaliśmy wiele godzin. Zadałem dziesiątki pytań, a Michał opowiadał mi o swoich pomysłach. Jakim systemem będzie grał, kto jest w jego kręgu zainteresowania, jaki skład by dziś wystawił, kogo widzi w swoim sztabie. Nie da się uciec od tego, że znaliśmy się wcześniej, bo przecież pracowaliśmy razem siedem lat w Jagiellonii, ale to tylko pomogło mi w ocenie tego, co mówił – opowiedział Kulesza. 
Kandydaci na nowego selekcjonera musieli między innymi podać prezesowi listę zawodników, których potencjalnie chcieliby sprawdzić w reprezentacji. Kulesza wprost przyznał, że kiedy zobaczył nazwiska podane przez Papszuna, był nieco zaskoczony. Nie ujawnił jednak, o jakich piłkarzy chodziło.

– Lista trenera Papszuna się różniła i tam już kilku zawodników sprawiło, że się nieco zaskoczyłem. Nie mogę ich podać, choć akurat pamiętam. Nie chcę komuś dawać nadziei, albo kogoś urazić, a jak wspomnę o piłkarzu, który był na liście pana Marka, a w kadrze ostatecznie nie zagrał, może poczuć się dziwnie – podsumował prezes PZPN.