Cezary Kulesza dementuje medialne doniesienia. „Proszę o spokojny dystans do pojawiających się informacji”

Cezary Kulesza ustosunkował się do medialnych doniesień mówiących o możliwym odejściu Fernando Santosa z reprezentacji Polski. Prezes PZPN stwierdził, że plotki są nieprawdziwe.

W nocy z soboty na niedzielę w mediach ukazały się zaskakujące informacje. Saudyjskie media przekazały, że Fernando Santos może opuścić reprezentację Polski. Według pojawiających się plotek portugalski trener miał już być dogadany z saudyjskim Al Shabab.

Komentarz Kuleszy

Przyszłość Fernando Santosa była głównym tematem niemal wszystkich niedzielnych dyskusji o piłce w Polsce. Po kilku godzinach oczekiwania do plotek w końcu ustosunkował się Cezary Kulesza. Najpierw prezes PZPN udzielił kilku wypowiedzi „Przeglądowi Sportowemu”. Jak się z nich dowiedzieliśmy, PZPN jest zabezpieczony na wypadek, gdyby Santos chciał zerwać kontrakt.

– Jesteśmy bardzo solidnie zabezpieczeni podpisanym kontraktem na wypadek wielu nawet trudnych do przewidzenia wydarzeń. Oczywiście każdą umową da się zerwać, ale bez zgody PZPN wiązałoby się to z potężnym odszkodowaniem – zapewnił Cezary Kulesza w rozmowie z „Przeglądem Sportowym”.

– Przebywający w tej chwili na urlopie selekcjoner nie informował mnie jakoby chciał podjąć pracę gdzie indziej, dlatego trudno mi się odnieść do tych medialnych doniesień. Nic na temat nie wiedzą również jego najbliżsi współpracownicy, bo z nimi oczywiście mamy kontakt – dodał prezes PZPN.

– Proszę o spokojny dystans do pojawiających się informacji, na pewno zostaną wkrótce zweryfikowane – podkreślił.

Santos prosi o wsparcie

Następnie Cezary Kulesza zamieścił wpis na swoim profilu na Twitterze. Prezes PZPN zapewnił, że Fernando Santos nigdzie się nie rusza. Selekcjoner reprezentacji Polski miał poprosić polskich kibiców o wsparcie w najbliższych meczach drużyny narodowej.

– Nieprawdą są doniesienia medialne o tym, że Fernando Santos zamierza zrezygnować z prowadzenia naszej kadry – napisał Cezary Kulesza.

Mam krótką wiadomość od trenera Santosa dla wszystkich kibiców reprezentacji Polski: „Mam ważny kontrakt z drużyną narodową i nic w tej sprawie się nie zmieniło. Liczę na Wasze wsparcie w walce o Mistrzostwa Europy!” – przekazał Kulesza.


źródło: Przegląd Sportowy, Twitter (Cezary Kulesza)

Michał Budzich