Camp Nou zostanie nowym centrum szczepień? „Spełniają wymagania”

Niebawem Camp Nou ma zacząć pełnić inną funkcję niż bycie domem drużyny FC Barcelony. Na stadionie ma powstać punkt szczepień przeciwko koronawirusowi. Akcja ma rozpocząć się bliżej kwietnia.

W ostatnim czasie pojawiła się informacja, że Anfield także będzie pełnić centrum szczepień przeciwko COVID-19. Potwierdził ją zresztą sam Liverpool za pośrednictwem swojej strony internetowej. Camp Nou nie będzie zatem jedynym takim przypadkiem na świecie. W stanie Yankee w Nowym Jorku jeden ze stadionów także został oddany medycynie.

Przyspieszenie walki z pandemią

Ludność Hiszpanii zaczyna się niecierpliwić działaniami władz. Proces szczepień trwa teoretycznie od stycznia, jednak opinia publiczna uważa, że wszystko dzieje się za wolno. Unia Hiszpańskiej Prywatnej Służby Zdrowia poinformowała na początku lutego, że zamierza pomóc publicznym placówkom w walce z pandemią.

Zdaniem „Mundo Deportivo” Camp Nou spełnia najważniejsze wymagania odnośnie obiektu dla centrum szczepień. Departament Zdrowia chciałby, aby zaszczepić jak największą liczbę Katalończyków w krótkim czasie. W tym celu wymagana jest duża przestrzeń, najlepiej z łatwym przejściem po schodach.

– Camp Nou i jego otoczenie spełniają te wymagania – zaznaczają dziennikarze.