Były trener Lecha Poznań obejmie uczestnika Ligi Mistrzów?! Klub z TOP 5 zainteresowany

Zaskakujące wieści w sprawie Nenada Bjelicy przekazał Gianluca Di Marzio. Włoski dziennikarz wskazał klub, który ma prowadzić rozmowy z byłym trenerem Lecha Poznań. 

Chorwat prowadził „Kolejorza” przez dwa lata (2016-2018). W trakcie swojej pracy nie zdołał jednak wygrać z Lechem żadnego trofeum. Mimo to w stolicy Wielkopolski jest raczej dobrze wspominany.

Przystanek: Bundesliga?

Obecnie Bjelica pozostaje bez pracy po tym, jak w październiku został zwolniony z tureckiego Trabzonsporu. Wcześniej, po odejściu z Lecha pracował jeszcze w Dinamo Zagrzeb i Osijeku, natomiast niebawem może wrócić do pracy.

Ginaluca Di Marzio podaje, że 52-latkiem poważnie zainteresował się Union Berlin. Niemiecki klub zwolnił niedawno Ursa Fischera po niechlubnej serii 14 porażek z rzędu. Obecnie szukają jego następcy, a dobrym kandydatem ma być właśnie Bjelica.

Co ciekawe, jakiś czas temu „Kicker” informował, że blisko objęcia Unionu ma być Raul. Di Marzio ustalił jednak, że to Chorwat jest bliżej przejęcia niemieckiego zespołu. Raul natomiast ma pracować z rezerwami Realu Madryt.

Jeśli Bjelica faktycznie obecnie Union, czeka na niego trudne zadanie. Berlińczycy zajmują obecnie przedostatnie miejsce w tabeli Bundesligi, tracąc dwa punkty do bezpiecznej strefy. Grają do tego w Lidze Mistrzów, gdzie okupują ostatnią pozycję w grupie. Były trener Lecha przy podjęciu współpracy miałby jeden cel – utrzymać klub Bundeslidze.