Były trener Borussii Dortmund poprowadzi Białą Gwiazdę? Znamy dwóch kandydatów na stanowisko szkoleniowca Wisły Kraków

Wisła Kraków przeżywa ostatnio bardzo trudny okres. Drużyna jest pod formą, a kibice próbowali wymusić zwolnienie trenera. Po sobotniej porażce z Zagłębiem Lubin postanowiono podziękować Arturowi Skowronkowi. Jak donosi Mateusz Miga z TVP Sport, klub ma dwóch kandydatów na to stanowisko. Są nimi Thomas Doll i Maciej Skorża.

MACIEJ SKORŻA WRÓCI DO EKSTRAKLASY? OBSTAW W BETFAN

Z KODEM „ESATROLLS” 600ZŁ BEZ RYZYKA

Fatalna seria Wisły

W bieżącym sezonie piłkarze Białej Gwiazdy wygrali tylko dwa spotkania. Wczoraj ekipa Artura Skowronka przegrała mecz z KGHM Zagłębie Lubin, co było czwartym spotkaniem Wiślaków bez zwycięstwa.

Władze Wisły Kraków postanowiły zwolnić dotychczasowego trenera. Już następnego dnia pojawiły się pierwsze plotki na temat tego, kto mógłby być nowym szkoleniowcem krakowian.

Kandydaci

Według informacji TVP Sport, Maciej Skorża jest wymieniany jako jeden z głównych kandydatów do przejęcia drużyny. Przypomnijmy, że był trener m.in. Legii Warszawa czy Lecha Poznań szkolił piłkarzy Białej Gwiazdy w latach 2007-2010. We wspomnianych latach dwukrotnie zdobył z Wiślakami mistrzostwo Polski. Ze Skorżą podobno kontaktowano się już rok wcześniej, jednak ostatecznie posadę trenera otrzymał Artur Skowronek.

Jak ustalili dziennikarze wspomnianego źródła, władze Wisły rozważają również kandydaturę Thomasa Dolla. 54-letni Niemiec trenował w przeszłości takie zespoły jak Borussia Dortmund, HSV, Ferencvaros, Hannover 96 czy APOEL Nikozja.