Były reprezentant Polski zakończył karierę! Pamiętacie go?

Były reprezentant Polski, Damien Perquis kończy karierę. Jego ostatnim klubem było francuskie GFC Ajaccio.

Damien Perquis za pomocą twittera ogłosił zakończenie sportowej kariery. 36-latek w swojej karierze występował głównie na francuskich boiskach w takich klubach jak Sochaux, Troyes, czy Ajaccio, w którym zakończył karierę. W późniejszych latach swojej przygody opuścił Francję na rzecz gry dla takich klubów jak Real Betis, Toronto oraz Nottingham Forest.

Jakie to wspaniałe uczucie obudzić się rano i iść do pracy, która sprawia Ci najwięcej przyjemności. Tak wiele pięknych wspomnień, emocji, trudności do pokonania. W tym liście chciałbym podziękować tym wszystkim, którzy przyczynili się do mojego rozwoju. Czas zacząć nową karierę. Boisko piłkarskie nigdy nie będzie daleko. – Napisał w oświadczeniu Damien Perquis

Damien Perquis większość swojego życia spędził we Francji. Szansę gry w polskiej kadrze otrzymał przede wszystkim dzięki polskim korzeniom. Babcia Damiena była Polką, dzięki czemu Perquis w 2011 roku otrzymał polskie obywatelstwo z rąk ówczesnego prezydenta Bronisława Komorowskiego.

Przed startem EURO 2012 skład reprezentacji Polski wyglądał naprawdę kiepsko, więc zaczęto szukać różnorakich rozwiązań. Jednym z nich było powołanie wspomnianego Perquisa. Jak się potem okazało, był on głównym piłkarzem pierwszego składu podczas turnieju finałowego EURO 2012. Wystąpił we wszystkich trzech meczach grupowych.

Łącznie w reprezentacji Polski rozegrał 14 meczów i zdobył jedną bramkę w meczu towarzyskim ze Słowacją tuż przed startem EURO. Ostatni mecz w kadrze zagrał 6 lutego 2013 roku w przegranym meczu przeciwko Irlandii (0-2).

Michał Budzich