Były kierownik Sevilli przedstawia nowe fakty ws. sytuacji Sergio Ramosa. „W tej chwili nie jestem optymistą”

Według doniesień Cristobala Sorii, Sergio Ramos opuści Real Madryt na 80 procent. Były kierownik Sevilli, w której współpracował z hiszpańskim obrońcą podał taką informację na antenie El Chiringuito.

Jak twierdzi Soria, do odejścia Ramosa z Realu Madryt jest bliżej niż dalej. Umowa kapitana Królewskich obowiązuje do końca bieżącego sezonu. To oznacza, że Hiszpan będzie mógł negocjować kontrakt z nowym klubem już w styczniu.

Sytuacja Ramosa w Madrycie jest skomplikowana. W tej chwili wcale nie jestem optymistą. Wiem doskonale, że Sergio ma obsesję pozostania w Realu, ale w 80 procentach widzę go na ten moment poza klubem – przyznał Soria na łamach El Chiringuito.

W sierpniu Florentino Pérez i Sergio Ramos usiedli twarzą w twarz. Prezes wyjaśnił mu, że zgodnie z polityką klubu, gdy zawodnicy osiągają pewien wiek, ich umowy są odnawiane rok po roku. Sergio powiedział, że jest to jego ostatni potężny kontrakt w zawodowej karierze. Dodał, że wierzy, że biorąc pod uwagę wszystko, co dał Realowi, zasługuje na inne potraktowanie – dodał.

Sergio Ramos chciałby przedłużyć umowę z madryckim klubem o dwa lata. W barwach Królewskich występuje od 15 lat.

Chcemy, żeby został z nami na zawsze. To, co robi dla klubu, jak bardzo jest mu oddany, to niesamowita sprawa. Nie mam żadnych wątpliwości co do tego, że podpisze nowy kontrakt i dalej będzie tworzył historię Realu Madryt – stwierdził trener Realu Madryt, Zinedine Zidane po meczu z Interem w Lidze Mistrzów.

Hiszpański obrońca zagrał dla Królewskich w 660 spotkaniach. W tym czasie zdobył dla Los Blancos 100 goli i zanotował 40 asyst.