Były kadrowicz ostro o Exposito i Magierze. „Jedni mają apetyt na mistrzostwo, a inni na golonkę”

Erik Exposito po powrocie z zimowej przerwy nie bryluje na boiskach Ekstraklasy. Wiele do życzenia pozostawia między innymi sylwetka napastnika. Bez litości odniósł się do niej Radosław Kałużny. 

Hiszpan w pierwszej części sezonu należał do zdecydowanej czołówki ligi. Exposito przewodzi obecnie tabeli strzelców z 14 golami na koncie w 22 meczach.

„To jest żałosne”

W ostatnich dniach wybuchła jednak wokół niego burza. Wiąże się ona ze zdjęciami, które ostatnio obiegły internet. Widać na nich nadwagę, z jaką zmaga się 27-latek, za co teraz zbiera ogrom krytyki.

Kibice nie zostawiają na Exposito suchej nitki. W podobne tony uderzył też Radosław Kałużny. Były reprezentant Polski nie gryzł się w język, krytykując napastnika, ale nie tylko. Oberwało się również trenerowi Śląska – Jackowi Magierze.

– Najwyraźniej w Śląsku Wrocław jedni mają apetyt na mistrzostwo Polski, a drudzy, jak Exposito, na golonkę. Śmieję się, chociaż to jest żałosne i świadczy o tym, jak niektórzy traktują swoich pracodawców, kumpli, trenerów i kibiców. Mają ich w… brzuchu – grzmiał Kałużny w rozmowie z „Przeglądem Sportowym Onet”. 

– Cenię trenera Magierę, ale zastanawia mnie, czy on nie widzi, nie wie, że jego najlepszy piłkarz ma „wywalone” na profesjonalizm? Jacek Magiera na pewno ma w sztabie speców od przygotowania fizycznego, lekarzy, którzy mogliby mu zasygnalizować, że Exposito nadaje się do programu „Wyjadacze”, a nie na boisko – dodał. 

Śląsk mimo dość słabego wejścia w rundę wiosenną wciąż jest liderem Ekstraklasy. Tyle samo punktów (42), ma jednak również Jagiellonia Białystok. Podium zamyka z kolei Lech Poznań.