Były dyrektor TVP Sport krytykuje działania stacji. „Totalna amatorka”

Marek Szkolnikowski w krytycznych słowach skomentował działania TVP Sport. Były szef wspomnianej stacji uważa, że brak łączonej transmisji w przypadku meczów ostatniej kolejki fazy grupowej EURO 2024 to „totalna amatorka”.

 

Szkolnikowski o TVP Sport

Marek Szkolnikowski pełnił funkcję dyrektora TVP Sport od 2017 do 2023 roku. Jego miejsce zajął Jakub Kwiatkowski, który wcześniej był team managerem reprezentacji Polski. Były szef stacji regularnie zwraca uwagę na elementy do poprawy u publicznego nadawcy.

Ostatnio Szkolnikowski skomentował problemy z meczami na stronie internetowej, a teraz podjął temat braku multiligi w ostatniej kolejce fazy grupowej EURO. Warto przypomnieć, że wcześniej emitowano mecze o 15:00, 18:00 i 21:00. W ostatniej kolejce spotkania grupowe są jednak rozgrywane równocześnie.

 

Tak było w minioną niedzielę o 21:00, kiedy Niemcy mierzyli się ze Szwajcarami oraz Szkoci z Węgrami. Aby móc śledzić losy wszystkich drużyn należało jednak włączyć dwie transmisje. TVP Sport nie zaproponowało swoim widzom multiligi, co dla wielu kibiców było nie do przyjęcia. Były dyrektor stacji również miał krytyczne zdanie w tym temacie, co zakomunikował na Twitterze.

– Brak transmisji łączonej to niestety totalna amatorka… zawsze dawaliśmy całe mecze równolegle w TVP1 i TVP2, a multiligę w TVP Sport. Na tym polega optymalna eksploatacja praw i oferta 360 stopni dla każdego widza – napisał Marek Szkolnikowski.

– Nikogo nie grilluję, jestem widzem przyzwyczajonym do wysokiego standardu, a jednocześnie podatnikiem – dodał w odpowiedzi na jeden z komentarzy.

Nie wiadomo, jak stacja rozwiąże ten problem w przypadku kolejnych spotkań. Wiele wskazuje na to, że TVP Sport pozostanie przy emitowaniu dwóch oddzielnych transmisji jednocześnie. Na stronie internetowej nadal nie widać opcji multiligi, co z pewnością może wywołać kolejną lawinę komentarzy od niezadowolonych kibiców.

Źródło: X