Były asystent reprezentacji Polski ostro o powołaniach Sousy. „Skąd on bierze wiedzę?”

Bogusław Kaczmarek udzielił wywiadu portalowi WP Sportowe Fakty. Asystent Leo Beenhakkera w reprezentacji Polski w latach 2006-2009 wyraził ostrą opinię na temat powołań Paulo Sousy. Kaczmarek podważa zdolności selekcyjne Portugalczyka i ma wątpliwości co do braku zaproszenia dla dwóch piłkarzy.

Jak to wytłumaczyć?

Były asystent kadry biało-czerwonych przede wszystkim zastanawia się skąd brak powołania dla Tomasza Kędziory. Myśli również, co kierowało Sousą, że nie powołał Bartosza Kapustki.

– Trudno wytłumaczyć w racjonalny sposób brak Kędziory. Brakuje mi Kapustki. Zastanawiam się nad jednym – skąd wiedzę bierze Paulo Sousa? Trzeba postawić tezę, czy wiedza Sousy jest na tyle duża, że wykonał odpowiedniej selekcji – powiedział na łamach WP Sportowe Fakty Bogusław Kaczmarek.

Brak konsekwencji

71-latek odniósł się również do powołania dla Kamila Grosickiego. Kaczmarek zauważa brak konsekwencji w działaniach Zbigniewa Bońka.

– Mamy zawodników, którzy nie grają, a są zapraszani… Przy powołaniach dla Grosickiego przewija się zawsze to, co on dla tej reprezentacji zrobił i co może jej dać. Idąc słowami prezesa Bońka, nikt kto nie gra w klubie, nie ma prawa grać w kadrze. Kamil nie gra nawet w drugiej drużynie swojego zespołu – dokończył były asystent reprezentacji Polski.

Źródło: WP Sportowe Fakty