Burza po meczu Borussii z Chelsea. „To, że nakazał powtórkę jest żartem”

Piłkarze Borussii Dortmund nie mogli wczoraj przełknąć porażki z Chelsea (0-2). Po meczu między innymi Emre Can udzielił ostrej wypowiedzi. Zaznaczył, że winę ponosi także sędzia. 

We wczorajszej kolejce Ligi Mistrzów Borussia Dortmund z jednobramkową zaliczką mierzyła się na Stamford Bridge z Chelsea. Podopieczni Edina Terzicia nie byli w stanie wykorzystać przewagi i przegrali 0-2. Tym samym pożegnali się z europejskimi pucharami.

Burza

Dużo emocji podczas rewanżu wzbudziła decyzja sędziego. Danny Makkiele zdecydował wczoraj o powtórzeniu rzutu karnego, który finalnie zaważył na odpadnięciu BVB. Emre Can i Jude Belligham nie kryli po ostatnim gwizdku swojej frustracji.

– To był błąd sędziego. Jak możesz nakazać powtórkę rzutu karnego w takim momencie? Ja tego nie rozumiem. Przegraliśmy zasłużenie, ale sędzia przyłożył do tego rękę. On był arogancki przez całe spotkanie. Może bał się kibiców, nie wiem, ale UEFA powinna wyznaczyć na ten mecz kogoś innego – mówił Can przed kamerami „Prime Video”.

– To, że sędzia nakazał powtórkę rzutu karnego, jest żartem. Kiedy nabiegasz na piłkę tak wolno, zawodnicy zawsze wbiegną w pole karne. To była gra i jestem przekonany, że on zrobił to z premedytacją – dodał z kolei Bellingham dla „BT Sport”.

Podobnego zdania był także Matthias Sammer. Były piłkarz Borussii również był oburzony decyzją sędziego.

– Rzut karny i jego powtórka to skandal. Makkelie to bardzo arogancki człowiek, a jako sędzia powinieneś mieć nie tylko charyzmę, ale być też skromny. Gdyby to ode mnie zależało, to powiedziałbym moim zawodnikom, by wbiegli w pole karne raz jeszcze – stwierdził w rozmowie z dziennikarzami.