Brożek z szansą na grę w Ekstraklasie! Syn byłego reprezentanta Polski

Maciej Brożek podpisał profesjonalny kontrakt z klubem z Ekstraklasy. Jest to syn Piotra Brożka, byłego reprezentanta Polski.
Puszcza Niepołomice związała się kontraktem z Maciejem Brożkiem. Dla 17-latka jest to pierwszy profesjonalny kontrakt w karierze. W ostatnim sezonie Maciej występował w drużynach młodzieżowych Puszczy. Rozegrał 27 spotkań w drużynie U-17, w których strzelił 7 bramek i zanotował 4 asysty.

Maciej występował w akademii Puszczy przede wszystkim w środku pola. O szczegółach opowiedział nieco dyrektor piłkarskiej akademii Puszczy w rozmowie z serwisem „Love Kraków”. Jeszcze tego lata 17-latek ma być zapraszany na treningi z pierwszym zespołem.

–  Fajne jest to, że rodzice Maćka nie mają parcia na karierę. Dzięki swojemu talentowi, ale przede wszystkim pracy może gdzieś dojść, ale do tego jest potrzebne mądre, spokojne prowadzenie, z chłodną głową – skomentował dyrektor akademii Puszczy.
Maciej Brożek jest synem Piotra Brożka, byłego reprezentanta Polski. Piotr występował przede wszystkim jako obrońca. Jak już wspomnieliśmy, Maciej gra głównie w pomocy. Piotr w swojej karierze grał w takich klubach jak m.in. Wisła Kraków, Trabzonspor, czy Lechia Gdańsk.


źródło: Puszcza, Love Kraków

Michał Budzich

Dodaj komentarz